Svet-Stranek.cz
Drago-Baloo-Denny-Hall

Aktuality 2016 - červenec - prosinec:

Aktuality 2016 - červenec - prosinec

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2017 :))Krytí Drago x Ebony

Dnes 29.12.2016 k nám přijela milá návštěva :)) Za Dragem přijela na krytí fenka Ebony z Bolatic z chovatelské stanice Ebabell. Vše proběhlo hladce, tak moc držíme palce, a koncem ledna budeme netrpělivě očekávat zprávy...
Drago:

Ebony:


Více na stránce KRYTÍ Drago :)

Prosinec 2016 - i v prosinci Honza vyrazil se psy na hony a naháňky, a to na Konopiště, Dobřichovic, Suchdola a Slap. Ohaři (Drago, Baloo, Pogo) i Denda pracovali moc pěkně, dělají nám jen radost.
Před štědrým dnem jsme se rozloučili s Pogem, který po velice úspěšné zkouškové sezóně odešel z naší dočasné péče ke svému novému páníčkovi, a tak mu přejeme jen to dobré.
A úplně koncem roku má přijet za naším Dragem nevěsta, tak to se těšíme, kdyby to vyšlo :))


Mia

O víkendu 12.-13.11.2016 se fenka Bellezza Mia Campo Stellare (Drago x Barcelona) zúčastnila dvou výstav v německém Karlsruhe. V sobotu i v neděli nastoupila ve třídě pracovní v konkurenci tří fen.
Sobota - MVP - V1, Anw.Dt.CH VDH, res CAC, res CACIB :))
Neděle - NVP - V1, Anw.Dt.CH VDH, CAC, vítěz Karlsruhe, BOS :))
Moc gratulujeme!


Sezóna začala..

3.11.2016 - tak už nám to začalo, hony a naháňky.. už jsme se moc těšili, tak jako každý rok. Stejně jako loni Honza chodí se psy na hony na Konopiště a do Dobřichovic, na naháňce byl s Dennym na Slapech. (Zatím mají kluci pět honů, a jednu naháňku.. :))
Super víkendové zprávy :))

O víkendu 15.-16.10.2016 se Honza s Pogem zúčastnil klubových všestranných zkoušek v Mladé Boleslavi. Počasí se vydařilo, zkoušky byly pěkně připraveny, a Pogo tentokrát předvedl to, co umí.
Na zkouškách startovalo dvanáct ohařů. V sobotu šli kluci pole a vodu, v neděli pak les. Na vodě a v lese Pogo získal samé čtyřky, máme z jeho výkonu radost. Celkem jeho práce byla vyhodnocena v I.ceně, se 476 body! A Pogo se tak stal všestranným chovným psem :))
Další skvělá zpráva k nám doputovala v neděli.. V sobotu se na NVP v Jeleni Gora (PL) prezentovala ve třídě pracovní fenka MIA Campo Stellare (Drago x Barcelona), která si se svou paničkou vyběhala hodnocení V1, CAC, Národní vítěz, nejlepší fena, BOS. Moc gratulujeme!


Podzimní :))

Ve středu 28.9. jsme po delší době vyrazili společně s Honzou a celou smečkou na shánění do bažantnice na Konopiště. Bylo nádherné počasí, procházka byla moc fajn, a po delší době máme i nové fotky :))
O víkendu 24.-25.9. se konaly opět i různé zkoušky a výstavy. Pogo byl přihlášen na VZ na Prahu západ. Klukům se tentokrát ale nedařilo, vypadli hned v sobotu dopoledne na poli, "0" z poslušnosti :(
V sobotu 24.9. ale uspěla na podzimních zkouškách pořádaných OMS Rakovník Bellissima Campo Stellare (Drago x Barcelona), získala I.cenu, 277 bodů a zároveň tak splnila i podmínku chovnosti, moc gratulujeme :)
A v neděli 25.9., uspěla Bellezza Mia Campo Stellare (Drago x Barcelona) na SZVP, které pořádal OMS Karlovy Vary, zkoušky Mia dokončila v I.ceně s 81 body, moc gratulujeme, Mia nám dělá velikou radost!
Ve čtvrtek 22.9. jsme byli na procházce s "Elzou a Žofkou" fenkami z vrhu C Z Jestřábky po našem Dragovi. Fenečky vypadají moc hezky, a jsou i šikovné :)

Elza a Žofka :)) (Drago x Bora)

Drago, Baloo a Denny :)
Memoriál Milana Novotného CACT

V neděli 18.9. se Honza s Pogem zúčastnil pro nás zatím premiérové lovecké zkoušky, Pogo nám udělal velikou radost, předvedl pěkný výkon, zkoušky dokončil s maximálním počtem bodů :))
Výstavy, zkoušky a potomci

O víkendu 10. - 11. září se konalo mnoho kynologických akcí. Na některých z nich se představili i potomci po našich zrzavcích, máme radost :)) A díky internetu se i dostanu k některým informacím a výsledkům :O
V sobotu se v Liberci konala 33. Podještědská výstava psů, které se zúčastnila fenka Bellezza Mia Campo Stellare (Drago x Barcelona), ve třídě vítězů od pana rozhodčího Šimka získala hodnocení VÝBORNÁ 2.
V neděli na Oblastní výstavě psů v Žilině zabodoval ve třídě pracovní Bronco Billy z Elevenu (Baloo Bonel x Arosa), který se svou paničkou získal hodnocení VÝBORNÝ 1, VÍTĚZ TŘÍDY, OBLASTNÍ VÍTĚZ.
Na dvoudenním klubovém memoriálu (MJM - PZ + SZVP) si se svou paničkou zasoutěžil BBKing Campo Stellare (Drago x Barcelona) a bylo z toho krásných 343 B, NOS 4 a II.CENA!
A nakonec víme, že fenka Dali z Bolatic (Drago x Beretta) uspěla na podzimních zkouškách, kde získala 273 B, a I.CENU.
Všem mooc gratulujeme!!


Memoriál Miroslava Vítka

V sobotu 3.9.2016 se Honza s Betty zúčastnil klubových podzimních zkoušek, memoriálu Miroslava Vítka v Mělnickém Vtelně. Betka předvedla co umí, zkoušky dokončila v I.ceně, s 298 body, stala se vítězkou a získala titul CACT. Na zkoušky bylo přihlášeno 12 psů.
V neděli 28.8.2016 se konaly v Dubči zkoušky vodní práce, které pořádal OMS Praha 9. Na těchto zkouškách uspěl Gary z Chejlavských lesů (Baloo Bonel x Dali), který si se svou paničkou odnesl I.cenu a 84 bodů, gratulujeme.Klubové podzimní zkoušky

Ve středu 24.8.2016 se Honza s POGEM zúčastnil podzimních klubových zkoušek v Klatovech. Pogo zaběhl zkoušky skvěle, získal I.cenu, 297 bodů a titul res.CACT ! Zkoušek se zúčastnilo 14 ohařů různých plemen :)


Veliká gratulace !

V sobotu a v neděli 13.-14.8.2016 se na mezinárodní výstavě psů v Innsbrucku (Rakousko) představila ve třídě pracovní fenka BELLEZZA MIA Campo Stellare (Drago x Barcelona), která se svou paničkou získala skvělé výsledky, 2x V1, CACA, CACIB, Alpensiger (Alpský vítěz), BOS ! MOOC gratulujeme! Mia tak po českém a polském šampionovi zahájila i čekatelství na rakouského šampiona a tituly C.I.E a C.I.B.

Úspěšná výstava v Zákupech :))


V sobotu 6.8.2016 se v zámeckém parku v Zákupech konala speciální výstava psů klubu chovatelů maďarských ohařů a klubová výstava německého krátkosrstého ohaře. Na výstavu bylo přihlášeno 115 MOK a 60 NKO a ještě pár zástupců plemene NDO, MOD a PP.
Výstava byla opět velice pěkně připravena, počasí vyšlo parádně, moc jsme si to po delší době na výstavě užili :)
V kruhu NKO posuzoval pan ing.Vlasák. Do třídy otevřené jsme přihlásili BETTY, která získala hodnocení VÝBORNÁ 4/7 s pěkným posudkem. Po výstavě ještě absolvovala výběr do chovu, do PP jí bylo zapsáno - VYBRÁNA DO CHOVU. Máme radost!
Do třídy vítězů byl přihlášen POGO, který získal známku VÝBORNÝ 1/1 CAC !
Maďarští ohaři byli rozděleni do dvou kruhů, kde posuzovali cizí páni rozhodčí. Ve třídě pracovní se představila ANGEL Weleschin (Drago x Baghira), která získala hodnocení VÝBORNÁ 1/11 CAC !!! Ve třídě vítězů bojovala BELLEZZA MIA Campo Stellare (Drago x Barcelona), která získala hodnocení VÝBORNÁ/6 ! A ve třídě pracovní u psů se představil GARY z Chejlavských lesů (Baloo Bonel x Dali), který získal hodnocení VÝBORNÝ 2/6 RES. CAC ! Plus se stal kandidátem chovu při odpoledním výběru do chovu. Všem moc gratulujeme k parádním výsledkům na tak pěkně obsazené výstavě :)) Čeká nás týden odpočinku, a pak zkoušky, zkoušky, zkoušky.. :PFotky NKO zde: http://emma74.rajce.idnes.cz/Zakupy_2016/

2.8.2016 - dvě štěňátka (pejsci) z chovatelské stanice Z Jestřábky, ze spojení Drago x Bora jsou k zamluvení !, původní rezervace byla zrušena :( Více info a kontakt na webu Z Jestřábky.


ZVP Chrudim

30.7.2016 - vzhledem k tomu, že Pogo pěkně postupuje v přípravě na lovecké zkoušky, přihlásili jsme ho na vodní práce do Chrudimi.
Jelikož v posledních dnech Pogo předváděl na vodě vyrovnané výkony, Honza ráno s nadšením vyrazil směr Chrudim. Na zkoušky bylo přihlášeno 12 psů, 10 ohařů, 1 malý músterland a jeden jezevčík :)) Kluci vylosovali číslo 8 a mohlo se začít. Bohužel hned na první disciplíně Pogo obdržel za 1 z nahánění v rákosí a bylo to, II.cena :( I tak s chutí hoši pokračovali dál.. Zkoušky nakonec Pogo dokončil ve II.ceně, se 76 body (dost nepochopitelná 3 z ochoty, 3 z poslušnosti, dál za 4). Škoda...:( ale i tak máme z Pogoušova výkonu radost. Výkon rozhodčích ovšem raději vůbec komentovat nebudu :((
Na zkouškách startoval i MOK BBKing Campo Stellare (Drago x Barcelona), který bohužel zkoušky nedokončil, ochota za 0.
Žádná "okurková" sezóna :P

27.7.2016 - štěňátka z vrhu C Z Jestřábky ze spojení Drago x Bora jsou již všechna zadána :)
Přípravy na zkoušky jsou v plném proudu, Pogo je přihlášen na ZVP a VZ, Betty na PZ na Prahu západ. A zvažujeme další zkoušky s naším Deňďou..
6.8.2016 jedeme na výstavu do Zákup, kam je přihlášená Betka a Pogo, už se těšíme, a doufám, že třeba potkáme i nějakého maďárka "z rodiny".
V srpnu nám začne i shánění na Konopišti, a Honza navíc jezdí na zkoušky vloh a podzimky jako rozhodčí, na vodu a les jako čekatel :))
Přidala jsem další fotky do fotogalerií.

MVP a cvičení :)

V sobotu 23.7.2016 si Pogo s Jitkou Svobodovou vyjel na výstavu do Polska. Na MVP Czestochowa ve třídě pracovní získal VÝBORNÝ 1, CAC, RES.CACIB !
V neděli jsme hned ráno vyrazili pocvičit vodu do Kojetic, oba KO byli moc šikovní, tak uvidíme na zkouškách.
Všechny fotky zde: http://emma74.rajce.idnes.cz/Plavani_Kojetice/
Výběr fotek zde: https://www.zonerama.com/KoMi2/Album/1832924

Volná štěňátka MOK

18.7.2016 - po předchozí zrušené rezervaci jsou ještě volná tři štěňátka (pejsci) maďarského krátkosrstého ohaře v chovatelské stanici Z Jestřábky ze spojení G.CH.DRAGO z Chejlavských lesů "U" x BOROSTYÁN Varsánymezei. Štěňátka budou k odběru po 24.7.2016, jsou očkována, tetována, čipována, cena 12.000.- . Zájemci mohou volat pana ing. Bourka z chovatelské stanice Z Jestřábky, tel: 603826797
Šampionky :)

V sobotu 16.7.2016 se na národní výstavě psů v Mladé Boleslavi představila ve třídě vítězů fenka ANGEL Weleschin (Drago x Baghira - viz krytí Drago), která získala hodnocení VÝBORNÁ 2, RES. CAC a zároveň dokončila šampionát ČR, gratulujeme!
V neděli 17.7.2016 se na národní výstavě psů v Polsku představila v pracovní třídě fenka BELLEZZA MIA Campo Stellare (Drago x Barcelona - viz krytí Drago), která získala hodnocení VÝBORNÁ 1, CWC, Nejlepší fena, Národní vítěz, BOB a zároveň dokončila šampionát PL, gratulujeme!


Úžasňákovi :)))

V úterý 12.7.2016 jsme se byli podívat v chovatelské stanici Z Jestřábky na štěňátka ze spojení Drago x Bora, vrh C, než se rozutečou ke svým budoucím páníčkům.


Více fotek zde: https://www.zonerama.com/KoMi2/Album/1796336

LZ x Chlumčany x Podháj

V sobotu 2.7.2016 se Honza s Pogem zúčastnil Lesních zkoušek na Praze západ v Břatřínově. Na zkoušky bylo přihlášeno 11 ohařů, dokončilo 7. Klukům se dařilo, Pogo dokončil zkoušky v I.ceně, s 223 body, na čtvrtém místě. Máme radost!
Ještě ten den jsme přejeli na chalupu na Podháj, kde jsme si užívali pohody a klídku :))
Honza s "kraťasama"(Betty, Pogo) si ovšem hned v neděli ráno odskočil na sraz do Chlumčan, kde se jako každý rok sešli na myslivně nadšenci lovecké kynologie. Sraz se konal od 1. do 6.7.2016. Honza se s Betty připravuje na PZ a s Pogem na PZ a VP.Více fotek zde: https://www.zonerama.com/KoMi2/Album/1783922
návštěvníků stránky
celkem175 205
tento týden106
dnes69