Svet-Stranek.cz
Drago-Baloo-Denny-Hall

aktuality - kalendář - 2009 - 2012:

aktuality - kalendář - 2009 - 2012

Drago z Chejlavských lesů
a
Baloo Bonel Boglarca

HODNĚ ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ, LÁSKY A POHODY V NOVÉM ROCE 2013, PŘEJEME20.12.2012 - Dali z Chejlavských lesů

= nastávající maminka očekávaného vrhu "G" z Chejlavských lesů.
Více info na: http://www.dalimok.wz.cz

17.12.2012 - PAN ZELENÝ PO NAROZENÍ A 1. TÝDEN :))


PŘIDÁNY NOVÉ FOTKY ŠTĚŇÁTEK NA RAJČE (Jarka fotí o stošest, děkujeme!)

16.-17.12.2012 - Ohaříci na výletě

V sobotu ve tři ráno Honza vyrazil s Dragem a Baloušem na hon do Šilheřovic, s mezizastávkou v "Mešinské hájovně", kde nabral Juru a Romču. Po příjezdu na místo se ale kluci dozvěděli, že se hon nekoná, z důvodu dopravní nehody střelců, honců, a nevím koho ještě. :( Pravda, ledovka byla pořádná. A tak došlo "pouze" na procházku, a příjemně strávený večer u Jury a Evičky v Zalažanech. :) Příští týden je Honza pozván na Štěpánský hon u nás na chalupě, u Dvora Králové nad Labem, tak si to snad zrzavci vynahradí.
A budeme tu mít rok 2013! Hned začátkem roku, kolem 5.ledna by se měla narodit štěňátka z druhého krytí po Baloušovi, tak to se těšíme. Výstavu v Brně tentokrát vynecháme, a to jak NVP, tak MVP. Vyrazíme možná až na tu květnovou do Prahy. Na příští rok má Honza opět výcvikové plány, a to nejen s Baloušem... :)))


Štěňátka

SEDM STATEČNÝCH:
NĚKTERÁ ŠTĚŇÁTKA JSOU STÁLE VOLNÁ, v případě zájmu kontaktujte majitelku fenky, tel: 775711737 :)) Další info v sekci - potomci z Elevenu vrh "B".
Více foto zde: http://emma74.rajce.idnes.cz/Stenatka_vrh_B_z_Elev enu_Baloo_Bonel_Boglarca_x_Arosa_z_Elevenu/

Štěňátka jsou na světě :))))

11.12.2012 - Balouš se stal tatínkem, máme velikou radost! Arosa z Elevenu přivedla včera na svět 7 krásných štěňátek, 5 pejsků a 2 fenky, mooc gratulujeme. Vrh je krásně vyrovnaný, všechna štěňátka váží kolem 400g a mají se čile k světu.Více info a fotky později.

5.12.2012 - BALOO BONEL BOGLARCA a DALI Z CHEJLAVSKÝCH LESŮ - BŘEZOST POTVRZENA!
Máme skvělou zprávu, Dali z Chejlavských lesů (sestra našeho Draga) je březí! :)) Půjde-li tedy všechno dobře, tak by se náš Balouš měl začátkem ledna stát podruhé tatínkem. V případě zájmu o zamluvení štěňátka nás můžete už teď kontaktovat (více info pak předá paní majitelka Dalky). :))) Štěňátka by byla k odběru v březnu a budou zapsána jako vrh "G" Z CHEJLAVSKÝCH LESŮ. Alence s Dali mooc gratulujeme a držíme palečky.:))

Přikládám dvě fotečky ze sona, za které děkuji Aleně.


PROSINEC = MĚSÍC PLNÝ OČEKÁVÁNÍ

Máme tu prosinec, poslední měsíc tohoto roku. Pro nás je měsícem čekání. :( Čekáním na zprávy o potvrzení březosti, čekáním na zprávy o narození štěňátek, čekáním na příjezd Dragových nevěst, a samozřejmě čekáním na Ježíška. :))
Na Mikuláše budeme netrpělivě očekávat snad nadílku dobrých zpráv, DALI Z CHEJLAVSKÝCH LESŮ je objednána na sono, kvůli potvrzení březosti. Držíme palečky! Týden potom by se už mohl náš Balouš radovat spolu s Rozinkou z malých zrzavečků. Mooc držíme palce, ať všechno dobře dopadne. Foto březí AROSY Z ELEVENU níže (51.den), a další info o Arosce zde:
https://www.facebook.com/pages/Z-Elevenu-magyar-vi zsla-kennel/376705689082295?ref=hl
Přikládám i odkaz na rajče, kde jsou nádherné fotky Arosy z Elevenu a její sestry Arethy a mamky Idy z Mečkovské skály. Zde:

http://nikold.rajce.idnes.cz/2012-11-22Březost AROSA Z ELEVENU a BALOO BONEL BOGLARCA 44.den :))Krásná nastávající maminka Rozinka :)


17.-18.11.2012 - máme rádi procházky!

I když teď máme období, kdy nechodíme se zrzavcema cvičit, a zrovna ani nejsme na honu, i tak moc rádi chodíme ven do přírody, a společně si to užíváme. V sobotu 17. jsme měli v hospodě zabijačku, a tak to vypadalo, že bude jen samá práce. Nakonec to byl ale bezva den, přijela k nám moc milá návštěva! Konečně zavítali k nám do Prahy Evička s Jurou z Mešinské hájovny. :)) Došlo i na krátkou procházku se psema, u nás na Okrouhlíku. V neděli 18. k nám zavítala Hanka s Jaggy a Lucka, a po obědě se k nám přidala ještě Katka s Baxíkem a šlo se na společnou vycházku. Některým z nás ta "pozabijačková" vycházka udělala opravdu dobře. :))) Za fotky děkuji Hance. Na společné fotce zrzavci: Jaggy z Chlumčanské doliny, Baloo Bonel Boglarca, Drago z Chejlavských lesů a Jacky (Baxi) z Chlumčanské doliny.
Hon, kachny, hon a zase kachny... :))

Naši zrzavci si teď více času užívají s Honzou, pravidelně chodí na hon, a pořád ještě i na řeku na kachny. Pro našeho Draga to jsou opravdu parádní dny, práci ohaře si opravdu užívá, a my všichni s ním. Je to neúnavný a spolehlivý pracant, jsme na něho náležitě pyšní. Samozřejmě nezapomínáme i na Baloušovy nevěsty, těšíme se z každé nové zprávy, a už se nemůžeme dočkat malých zrzavců. Přikládám fotky krásné AROSY Z ELEVENU, která je ve 34. dni březosti, a moc jí to sluší. Fotky nafotila Jarka Křivánková, majitelka fenky, kterou můžete v případě zájmu kontaktovat ohledně zamluvení štěňátka.( YARKA@seznam.cz )5.11.2012, za naším Baloušem dnes přijela druhá nevěsta, DALI Z CHEJLAVSKÝCH LESŮ. :) Více info o Dalíšce na stránce krytí Baloo Bonel.5.11.2012 - BALOO BONEL BOGLARCA a AROSA Z ELEVENU - BŘEZOST POTVRZENA !! :)))

Dnes k nám dorazila skvělá zpráva, Rozince byla potvrzena březost. :)) Půjde-li všechno hladce, štěňátka by se měla narodit v polovině prosince, k odběru by byla koncem února. Již teď můžete v případě zájmu kontaktovat paní Jarku Křivánkovou z chovatelské stanice Z ELEVENU a štěňátko si zamluvit ( Yarka@seznam.cz ) nebo můžete psát i nám do kontaktu, nebo volat. Webové stránky chovatelské stanice budou již brzy v provozu, a tak bude i více aktuálních informací.


Na první fotce jsou štěňátka vrhu "B" chov.st. Boglarca a na druhé náš malý Balouš. Dole pak Arosa z Elevenu a Baloo.

MVP DOUBLE CACIB Praha - 3.-4.11.2012Na výstavišti v Letňanech se konala MVP, tentokrát v sobotu i v neděli pro všechna plemena. Přihlášeného jsme měli pouze Balouše, oba dva dny do třídy otevřené. Drago si užíval s Honzou v Chlumčanech, kam byli kluci pozváni na hon. V sobotu i v neděli nastoupilo ve třídě otevřené k posouzení pět psů. První den se Balouš moc nepředvedl, především v postoji, běhání mu ale vyšlo pěkně, a tak získal od paní rozhodčí Dvořákové moc hezký posudek s výslednou známkou VÝBORNÝ 3. Třídu vyhrál Ajk z Elevenu. V neděli, v trochu pozměněné sestavě psů se Baloo prezentoval o něco lépe, a od pana rozhodčího Navrátila jsme si odnesli známku VÝBORNÝ 2 RES.CAC. Třídu vyhrál opět Ajk z Elevenu. Z hodnocení obou dnů máme radost, posudky má Balouš moc pěkný. :)) Máme ještě nějaké další novinky, týkající se našeho Balouše, ale ty později..... Časem snad přidám i pár fotek z výstavy.

11.-14.10. a další podzimní plány a touhy

Za naším Baloušem o víkendu přijela nevěsta, :)) a tak Drago musel "vyklidit pole" a sobotu trávil s Honzou na kachnách. Více info později. (fotky u nás na rajčeti). Za tři týdny nás čeká poslední letošní výstava, MVP v Praze, tentokrát v sobotu i v neděli. Přihlášen je pouze Baloo, znovu do třídy otevřené. Účast bude opět pěkná, na sobotu je přihlášeno 48 a na neděli 40 MOK. Drago teď bude trávit prakticky každou sobotu na honech, pro něho výstavy a zkoušky definitivně skončily. :)) Některé soboty kluci vyrazí na hon do Dobřichovic, v sobotu 3.11. jsou Honza s Dragem a Hanka s Bérou pozváni na hon do Chlumčan. Tak to už se moc těší. :)) Budeme to tedy mít pěkně rozdělené, vižlouni nebudou zahálet. Na přelom listopadu a prosince mají oba naši zrzavci nahlášené další "zásnuby", tak to už se taky moc těšíme. :)


Všestranné zkoušky ohařů a malých plemen, OMS Klatovy 6.-7.10.2012O tomto víkendu byl Honza s Dragem přihlášen na všestranky do Klatov. Zkoušky byly i letos pěkně obsazeny, šlo 14 ohařů a 6 psů malých plemen, Drago byl jedinným zástupcem maďarského ohaře. Zkoušek se také zúčastnila naše kamarádka Hanka Kaprová s Hedkou (Xena z Těšnice - německý drátosrstý ohař). Honza nalosoval číslo 12, a tak v sobotu začínal lesem. (Hanka začínala polem). V sobotu za krásného slunečného počasí účastníci vyrazili na své disciplíny, Drago začal na ohrádce. Dostal známku "4", a rozhodčí ho hodnotili slovy: "ukázková ohrádka". Někteří pejsci bohužel za 1. Vlečka se zajícem a liškou za "4", klidy na stanovišti za "4". První část zkoušek měl Honza s Dragem úspěšně za sebou. Pěkně rozhodčí hodnotili i šoulačku, tak měl Honza radost. Ještě musím napsat, že pro Honzu to byla jako pro střelce premiéra. Měla jsem trochu strach, jak vše zvládne, a zrovna na VZ. Střílet, a ještě neudělat chybu při vedení psa. Ale zvládnul to skvěle ! :))
Zbytek lesních disciplín Drago dokončil také výtečně, a tak po prvním dni měl zapsané samé "4". :)) (Na barvě vedl Honza Draga jako vodiče). Druhý den se účastníci probudili do deštivého a chladného rána. Honzu s Dragem čekalo nejprve pole, a pak voda. Zase nastaly trochu obavy, vypouštění bažanti jsou přeci jen trochu něco jiného, než na co je Drago zvyklý. Na společném honu Drago prokázal skvělou práci, a i v tak mizerném počasí krásně a neúnavně hledal. Z pole si nakonec odnesl pouze jednu "3" za klidy před srstnatou, na kterou bohužel nenarazil, jinak samé "4". Do poznámky si ale rozhodčí zapsali pomocnou dvojku za přinášení pernaté, jelikož po tom, co Honza TREFIL bažanta, dal Dragovi dva povely k přinesení. A tudíž to snížení známky.
Posledním krůčkem k pěknému výsledku byly vodní práce. A tam bohužel Drago neprokázal všechno to, co umí. Po vlažném nástupu do vody sice odplaval dopředu, i reagoval na povely, ale nakonec z toho byla známka "2". Z přinášení kachny za"4" a z dohledávky v rákosí také za "4". Z nahánění za "3". Celkem tedy z max. počtu bodů pro vodiče 492 Drago získal:
I.CENA, 472 BODŮ, NOS 4, NEJLEPŠÍ LES, celkově 4. místo !! :)))
(Ještě musím poslat velikánskou gratulaci Hance, která s Hedou skončila na úžasném druhém místě celkově, v I.ceně, s celkovým počtem bodů 483).

2.10.2012 Drago je oficiálně GRANDŠAMPIONEM ČR ! :))29.9.2012 Moravskoslezská národní výstava psů BrnoDnes ráno jsem vyrazila s našima zrzavcema na národní výstavu psů do Brna. Vzhledem k mé nemoci se mi moc nechtělo, ale bylo mi líto nejet, a nakonec, jak se ukázalo se to moc vyplatilo. Za odvoz a pomoc musím poděkovat Hance Kaprové a Péťovi. Baloo byl přihlášen do třídy otevřené, takže šel na řadu jako první. O předvedení jsem již s předstihem poprosila Jitku Svobodovou, které tímto ještě jednou mooc děkuji. :)) V kruhu se Baloo předvedl moc hezky, a od pana rozhodčího Václavíka získal V1 CAC s krásným posudkem. Na řadu pak přišel Drago, a zároveň pod vedením Jitky se mu podařilo získat V1 CAC. Měla jsem velikou radost, Drago tím splnil podmínky k udělení titulu GRANDŠAMPION ČR! A pak nastala situace, na kterou opravdu nejsme zvyklí, Drago s Baloušem se spolu utkali v kruhu o titul národní vítěz. K nejen mému překvapení uspěl Balouš, a vyběhal si pro sebe NÁRODNÍHO VÍTĚZE, a po té ještě vybojoval titul BOB ! :)) Se smíšenými pocity jsme čekali na odpolední soutěže. Skupinu FCI VII. posuzoval pan rozhodčí Šimek. Bylo mi v tu chvíli celkem líto, že neběží Dragouš, měl by myslím větší šance zabodovat. Na druhou stranu musím říci, že Balouš opět pod vedením Jitky, zaběhl i v závěrečkách moc hezky, a ostudu neudělal. :))) Je to moc hezký pocit, mít doma dva pěkný, zdravý, a pracovně úspěšný psíky.Foto zde: http://emma74.rajce.idnes.cz/NVP_Brno_29.9.2012/ a krásné fotky a hlavně videa od Petra Slavíka zde: http://bonocorzbolatic.rajce.idnes.cz/NVP_Brno_29. 9.2012/ :))) Jedna fotka ze závěreček, fotil Jakub Antoš, snad mě za zveřejnění u nás na stránkách "nezabije".A JE TU PODZIM :)
a s ním mimo podzimních a všestranných zkoušek období honů. Honza s Dragem už se těší, konečně se "zbaví" těch otravných výstav a budou trávit víkendy podle své chuti. Draga, ale ještě na jednu (jeho poslední) výstavu vytáhnu. Vyjedeme příští týden ve složení Hanka s Hedou a já s Baloušem a Dragem na národní výstavu do Brna. Na tu pražskou v listopadu se "podívá" už jen Baloo. Začátkem října jsme ještě přihlásili Dragouše na VZ do Klatov, tak uvidíme, jak to půjde. Pro Balouše výcviková a současně zkoušková sezóna již skončila. Příští rok bude Honza Balouše připravovat na lesní a všestranné zkoušky. :))
Dodatečně ještě přikládám odkaz na krásné fotky ze cvičení v MEŠINSKÉ HÁJOVNĚ u Jury a Evičky, kde Honza začátkem září pocvičil s Dragem:
http://foto.lovecky-vycvik.com/vycvik2012/2012_09_ 03_agata%20a%20drago/index.html
Během uplynulého víkendu jsme se stihli podívat na chalupu, kde jsme si to všichni včetně zrzavců pěkně užili. Honza se zúčastnil sobotního lovu kachen, a naši kluci řádili v neděli na ragby v Říčanech. Baloo nás jako vždy bavil svou neúnavností a hravostí, Drago pocvičil pár lesních disciplín, Honzovi se podařilo trefit svou úplně první kachnu :D a kluci na nedělním turnaji se svýmy týmy vybojovali pěkná umístění. Byl to hezky strávený víkend.:))

7. - 9. 9. 2012 Memoriál MVDr. Jiřího Michálka (PZ+SZVP CACIT, CACT)


V pátek odpoledne se Honza s Dragem vydal na klubový memoriál do jižních Čech. Já s klukama a Baloušem jsme bohužel museli zůstat doma, v sobotu mě volaly pracovní povinnosti a v neděli hoši měli turnaj v ragby v Kralupech nad Vltavou. V pátek se účastníci memoriálu rozlosovali do skupin, Honza vylosoval č.17. V sobotu začínal na vodě, v neděli ho pak čekalo pole. V sobotu to Drago vcelku zvládnul, až na nahánění v rákosí, z kterého dostal "1" a tudíž byl sesazen do druhé ceny. Z ochoty, kterou začínal měl známku 3, a pak už samé 4. :)) Hned první den, bohužel mnoho startujících vypadlo, a to především na dohledání kachny v rákosí a v druhé skupině vypadli někteří psi na velkém poli. :( Druhý den Honza s Dragoušem nastoupili na pole. V deset hodin mi přišla sms zpráva, že jsou venku a memoriál pro ně tak končí. Vůbec jsem tomu nemohla uvěřit, že by Drago skončil zrovna při práci na poli. :(( A co se stalo? Drago samostatně hledal..., našel bažanta, krásně pevně ho vystavil, postoupil k němu, Honza v tu chvíli byl celkem daleko, bažant vzlétnul, letěl asi tak půl metru nad zemí (byl vypouštěný), a nic se nedělo. Nikdo nevystřelil, Honza nevelel daun, a tak Drago bažanta čapnul a aportoval ho Honzovi. A s jakou radostí si při tom vykračoval. :) Sednul, a předal. A byla z toho "0" za klid před pernatou. :(( Z 23 startujících nakonec memoriál dokončilo 11 psů, 5 psů vyhořelo jak v sobotu, tak v neděli, 50% úspěšnost mělo 7 psů, mezi nimi byl i Drago. :( I tak Honza o memoriálu večer mluvil moc hezky. Vše bylo pěkně připraveno, sešlo se mnoho známých a kamarádů, a tak bylo večer co probírat. Memoriál vyhrál pan R.Duda s Jarem z Plzínů, na třetím místě byl pan J. Král s Astorem z Králova dvora a druhé místo obsadila Hanka Kaprová s Hedou (Xena z Těšnice), které mooc gratulujeme :))!!18.8.2012 PODZIMNÍ ZKOUŠKY OHAŘŮ A MALÝCH PLEMEN (CACT) OMS ČESKÁ LÍPA BAŽANTNICE PLOUŽNICE


Po šesté ráno Honza vyjel s Baloušem na podzimky do České Lípy. Zkoušky se konaly v bažantnici, na což byl Honza zvědav, byla to pro něho novinka. I když byly zkoušky psané jako "CACTovky", hned ráno se vědělo, že se tituly udělovat nebudou. (???) Počkalo se na opozdilce, a mohlo se začít. :)) Stupně na teploměru již dosahovaly poměrně vysokých hodnot. :( Začalo se velkým polem, které Balouš zvládnul moc pěkně, a odnášel si samé "4". Čtyřky za klidy opravdu potěší ! (bažant a srnčí). Následoval oběd, a po odpočinku se vyrazilo na malé pole a přinášení kachny. Aport měl Honza s Baloušem zvládnutý pěkně, tak jsme byli všichni zvědaví, jak to všechno dopadne. (Já, kluci a Drago jsme drželi palce pouze na dálku z domova). Před šestou hodinou mi zazvonil mobil, a mohli jsme začít slavit. Balouš podzimní zkoušky udělal na jedničku s hvězdičkou! :))
I.cena, 300 bodů, nos 4, vítěz zkoušek !!! :))) Touto zkouškou zároveň splnil podmínky chovnosti.
3.8. - 5.8.2012 - CHLUMČANY :)))Audrey a Artois Campo Stellare, potomci po Dragovi a Stelle (Barceloně C9H13NO3).
28.7.2012 - SZVP - OMS Chrudim, Chrast

Baloo Bonel Boglarca - SZVP - I.cena, 86 bodů ! :)) Vůdce ukázněný, pes velmi dobrých loveckých vlastností.
Více info na stránce zkoušky-výstavy Baloo Bonel, za fotky děkuji Táně Raškové od Bernarda Ariadnina nit.

26.7. Honza zdárně "nastřílel", a tím získal rozšíření zbrojního průkazu o lovecké zbraně. :))

24.7.2012 - nácvik SZVP - Horecký rybník, OMS Chrudim

23. a 24.7. Honza s Baloušem odjeli pocvičit do Mešinské hájovny. V úterý se zúčasnili nácviků ke SZVP, které pořádala OMS Chrudim. Fotky od Evičky zde:
http://foto.lovecky-vycvik.com/vycvik2012/nacvik_S ZVP_horecky_rybnik/index.html

LÉTO = PRÁZDNINY :))
Léto = prázdniny, ovšem jak pro koho. Naši zrzavci s Honzou mají teď plno práce, připravují se na zkoušky. A tak trávíme střídavě čas na chalupě, v Praze a u Jury s Evičkou v Mešinské hájovně. Zvěře máme dostatek, prostoru k výcviku také, a tak není čas k zahálce. Balouše jsme přihlásili na vodní práce a podzimky, tak je jeho cvičení v posledních dnech intenzivnější. Lesní zkoušky jsme odložili na příští rok, i když většinu disciplín Balouš zvládá už teď pěkně. Drago má většinou klídek, půjde až v září memoriál J.Michálka (původně jsme chtěli hlásit i Balouše, ale Honza nechce na zkouškách vodit dva psy zároveň, tak musí Balouš počkat, Drago má v tomhle případě přednost) a Drago také v říjnu zkusí opět všestranky. Spíš by, ale uvítal vedle sebe nějakou šikovnou nevěstu. :)) Další výstavy jsme zatím nehlásili, volných víkendů nějak rychle ubývá. Tak jsme moc zvědaví, jak to všechno nakonec dopadne...DRAGO A SYN BUDDY (ARTOIS CAMPO STELLARE)4.7.-8.7.2012 IX. SRAZ MOK V CHLUMČANECH

Již počtvrté jsme se zúčastnili srazu v Chlumčanech . Opět to bylo skvělé! :) Honza Bezděk si zaslouží díky za přípravu zkoušek nanečisto, za večerní zábavu i cenné rady při výcviku. Všichni jsme si to náramně užili. :))
Drago a Baloo pracovali vcelku pěkně, měli jsme radost. Při "malých všestranných zkouškách nanečisto" (práce v poli - hledání, nos, dohledávky pernaté a srstnaté, poslušnost, práce ve vodě - ochota a přinášení kachny, práce v lese - 2xohrádka, šoulačka, dohledávka pohozené lišky) se Drago umístil na druhém místě, a Baloo byl třetí. Zkoušky vyhrála Hanka s Hedou! :)
Další fotky: http://emma74.rajce.idnes.cz/IX.sraz_MOK_v_Chlumca nech_2012/

Národní výstava psů Klatovy 30.6.-1.7.2012Fotky zde: http://glenidlo.rajce.idnes.cz/NVP_Klatovy_30.6.20 12/
Baloo Bonel Boglarca - Velmi dobrý 4
Drago z Chejlavských lesů - Výborný 1, CAC, CAC ČMKU, Národní vítěz, BOB, BIG2 !!! :)))

V již prázdninové náladě jsme vyrazili ve složení Honza, Míša, Hanka, Lucka a já na výstavu do Klatov. Zadní posádku vozu tvořil náš Balouš, Drago, štěndo Baxi a Hančina Heda. Po příchodu na sokolský stadion jsme zjistili, že pan rozhodčí Šimek posuzuje, a tak jsme roztáhli slunečník, a dávali pozor, Baloušova mezitřída se blížila. Ve třídě štěňat se poprvé na výstavě představil Dragův syn Buddy, který získal známku VN1. Ve třídě mladých se prezentoval Forest z Chejlavských lesů, s Vendulou Punčochářovou, který získal V2. Na řadě byla mezitřída. Baloušovi klatovská výstava moc nevyšla, opět nám byl vytýkán klenutý hřbet a horší předvedení. V konkurenci čtyř psů Baloo bohužel obsadil poslední místo se známkou VD4. Na chvíli jsem se šla schovat do stínu, přehodila vodítka, a už jsme vyráželi s Dragem. Ve vítězech byli tentokrát dva psi. Drago získal V1 CAC, zůstal v kruhu a spolu s dalšimi dvěma psy se bojovalo o titul Národní vítěz. Ze tří moc pěkných psů, se nakonec mohl radovat náš Drago, který získal Národního vítěze. V tu chvíli jsme byli mooc spokojeni, výstavu jsme považovali za velice úspěšnou. Na řadu přišly fenky, tentokrát v málo obsazených třídách. Národní vítězka nebyla zadána, a tak se náš Drago utkal o titul BOB pouze s nejlepším mladým plemene, kterým se stala Coco Princess C9H13NO3. Drago opoměl své dobré vychování, a mladé krasavici BOBa vyfouknul. Celá naše početná skupina se radovala, i páníček, kterého ovšem brzy úsměv přešel, když zjistil, že Drago nastupuje od 15:00 hod v závěrečných soutěžích. :)) Po maďarech přišli na řadu müsterlandi, a pak už němečtí drátosrstí ohaři. Měla jsem za úkol předvedení Hedy, které šlo o českého junioršampiona. Bohužel v běhu se mi Heda nepodařila ovládnout, postoj, ten už byl o mnoho lepší, a tak výsledná známka byla VÝBORNÁ 1, ale bez titulu. :( Zabalili jsme věci, a uchýlili se na pár hodin kempovat pod stromy u vchodu stadionu. Před třetí jsme se přesunuli do haly, kde končily přípravy na odpolední soutěže. Drago po boku Jitky Svobodové nastoupil ve skupině VII s ještě dalšími deseti psy, vítězi plemen. Nemohli jsme tomu ani uvěřit, když byl Drago z jedenácti "bobíků" vybrán mezi nejlepších pět! :) V tu chvíli se už výstava začala líbit i Honzovi. Míša tleskal o sto šest, a já překvapením úplně ztratila řeč.Byla to opravdu nádhera, když pan rozhodčí vybíral psy na stupně vítězů. Patým byl pointr, čtvrtým irský setr, třetím anglický setr a zbýval náš Drago a italský ohař Argento. V tu chvíli naše radost byla nepopsatelná, do očí mi vyhrkly slzy, Míša jásal a páníček byl na Draga opravdu pyšný. S umístěním na "bedně" ani jeden z nás nepočítal. BIG 2 je pro našeho Draga supéér výsledek!!! :)))24.6. - 25.6. 2012 - Zalažany, Mešinská hájovna

Konec minulého a začátek tohoto týdne jsme strávili v Zalažanech, v chovatelské stanici Z Mešinské hájovny, u Jury a Evičky. Byly to krásné dva dny, ani se nám nechtělo zpět do Prahy. I naši zrzavci si to myslím užili. Trénovali ochotu na hluboké vodě, přinášení kachny z vody a rákosí, vlečky se zajícem a bažantem a ohrádku s liškou. Myslím, že oba zaslouží pochvalu. Balouš udělal opět pokroky, moc se mi jeho práce líbila. :)


Drago opět vlevo, Baloo vpravo.
21.6. VE ZDRAVÉM TĚLE ZDRAVÝ DUCH, CVIČÍM, CVIČÍČ, CVIČÍME :))

DRAGO OPĚT VŽDY VLEVO, BALOUŠ VPRAVO. NA POSLEDNÍ SPOLEČNÉ FOTCE JE BALOUŠ S "GUMÁKEM", DRAGO S "PERNATOU". :)) Více fotografií u nás na rajčeti, na videu Drago a 2x Baloušovo plavání. http://www.emma74.rajce.idnes.cz/cviceni_s_Hankou_ 12.6.2012_a_21.6.2012/

Co nás čeká v nadcházejících dnech??.
Oba naši zrzavci tráví s páníčkem čas u vody, kde procvičují ochotu a přinášení kachny. Dále trénují malé pole, na řadu přichází i ohrádka. S přicházejícím létem se stále více uchylujeme ke cvičení v lese. Příští neděli jedeme na návštěvu do "Mešinské hájovny", snad vyjde počasí :)). Zrzavci předvedou co umí, a my to večer u grilu řádně probereme :)). 30.6., v sobotu, vyrazíme na národní výstavu do Klatov, kde jsou oba naši maďárci přihlášeni. Drago do třídy vítězů, u Balouše nastala změna, poběží v mezitřídě. Tím to pro mě ale nekončí, budu předvádět ještě jednoho pesánka, tak jsem zvědavá, jak mi to půjde. :) Na výstavu se těšíme, jede nás početná skupina kamarádů a známých. Pak také do třídy štěňat je přihlášen Dragův syn Buddy, ve třídě mladých se předvedou odchovánci Z Chejlavských lesů, po Aimé a Luxatorovi. Mezi německé drátosrsté je přihlášena i Hanka s Hedou. Hned po výstavě se přesuneme na hájovnu do Chlumčan, kde započne náš týdenní výcvik a sraz chovných stanic Z Chlumčanské doliny, Z Chejlavských lesů a Star Moravia. Tak na to se už moc všichni těšíme.
Přidala jsem nové stránky a pár nových foteček, časem ještě nějaké další doplním, máme jich teď opravdu spousty. :))

12.6.2012 MY SE ZKRÁTKA NENUDÍME :))) MY SI SE PSY ZACVIČÍME
DRAGO VŽDY VLEVO, BALOUŠ VPRAVO :) Baloo krásná práce na hluboké vodě a přinášení kachny! Dragouš - krásně vypracované vlečky! Jsou to naši zrzavci šikovní. Honzova práce je opravdu vidět! :)
Další fotky u nás na rajčeti: http://www.emma74.rajce.net

MAĎARSKÝ DRÁTOSRSTÝ OHAŘ

Krásná štěňátka v chovatelské stanici Z Mečkovské Skály, matka: Ulma Garamparty a otec: Fürdoházi Adáz. Některá štěňátka jsou stále volná, odběr začátkem července.
9.6.2012 - SPECIÁLNÍ VÝSTAVA - NÁMĚŠŤ NA HANÉ


Budíček ve čtyři a vyráželo se na speciálku do Náměšti. Naše cesta započala v MHD, a pak jsme pokračovali autem až na výstavu. Tentokrát jsme nechaly "páníčka" doma, a vyjely jsme ve složení Hanka Kaprová, Lucka Viturková a já. Psíky jsme vezly tři. Na výstavu bylo celkem přihlášeno 83 MOK. Z naší výpravy byl na řadě jako první Balouš. Nastoupil ve třídě mladých, kde bylo celkem přihlášeno 13 psů. Vzhledem k tomu, že od rána pěkně lilo, v kruhu šlo spíše o to, se nezabít, na pořádné předvedení ani moc nedošlo. Od rozhodčího Stanovského Balouš obdržel známku VD (to jsme čekali, takže žádné překvapení), s pěkným posudkem. Balouše jsem uložila a vyčkávala na třídu vítězů, kam byl přihlášen Drago. Když jsme se konečně dočkali, přestalo alespoň pršet, výstavnímu kruhu to už ale moc nepomohlo, takže se klouzalo po blátíčku jedna radost. :( Kruh byl navíc z kopce. Drago již ve značně nas... náledě tomu moc nedal, měla jsem i chvíli strach, aby se při kontrole zubů do rozhodčího nezakousnul, naštěstí to proběhlo dobře. Výsledná známka pro Draga V2, RES.CAC. Ze dvou kandidátů, nic moc, ale lepší než vd, které pan rozhodčí rozdával o sto šest. Protože fenky měly tentokrát svůj vlastní kruh, i jiného pana rozhodčího, přišli na řadu němečtí dráťáci. Po poměrně početné skupině dráťáků psů přišla konečně na řadu Hanka s Hedkou. Hedka se předvedla skvěle, posudek má také moc hezký, nicméně VD. :( Pak jsme vzali psíky, a šli se projít do nedalekého lesíka, to si užili daleko víc, než výstavu, jak jinak. Potom jsme ještě poměrně dlouho čekaly s Hankou na výběr do chovu. Balouš i Heda se stali kandidáty chovu, a my jsme konečně mohly vyrazit k domovu. :)) Fotky budou snad nějaké později, posudky na stránkách výstav.
Fotky na: http://www.bonocorzbolatic.rajce.idnes.cz7.6.2012 TAK TO MÁME ČERNÉ NA BÍLÉM! DNES NÁM PŘIŠLO VYHODNOCENÍ OD MVDR.PEPŘÍKA : BALOO BONEL BOGLARCA DKK 0/0 ! :))


Baloo Bonel Boglarca a Jacky z Chlumčanské doliny, dva fešáci! :))
PZ ohařů CACT - Karlovy Vary - 26.5.2012

Honza se s Dragem zúčastnil prvních letošních zkoušek. Drago obstál velice pěkně! :) PZ - I.cena, 290 bodů, nos 4, titul RES.CACT.


Odpočinek i výcvik na chalupě


Někteří zástupci plemene Maďarský ohař krátkosrstý vyjeli o víkendu na World Dog Show Salzburg, jiní měli před sebou zkoušky vloh. My jsme vyrazili "odpočívat" na chalupu :)) . Bylo nádherné letní počasí (na mrazivé páteční ráno už jsme raději zapoměli), a tak jsme si to užívali. Ani zrzavci nezaháleli, Honza přibalil do baťohu kachnu, králíka a barvu, tak měli co nacvičovat. V sobotu jsme dostali od souseda ještě jednoho králíka, tak došlo i na aport "teplé". Balouš se toho chopil skvěle, nelze ho než pochválit! O Dragovi se ani nemusím zmiňovat, radost pohledět.

13.5.2012 Memoriál Václava Vančury - ZV CACT Praha 10


Tak nám to po úterních vlohách nedalo, a ještě na poslední chvíli jsme Balouše přihlásili na Memoriál Václava Vančury-ZV-CACT, pořádané klubem krátkosrstých ohařů. Byli jsme přesvědčeni o tom , že si Balouš zaslouží "4" z nosu. Balouš svůj pěkný výkon z úterka obhájil, dokonce ještě vylepšil! :) ZV zvládl v I.ceně s nádherným počtem bodů 225 a známkou 4 z nosu. Více v sekci: zkoušky-výstavy Baloo Bonel. Fotky na: http://emma74.rajce.net8.5.2012 - ZKOUŠKY VLOH - Praha 9 + 10


Po sobotním úspěchu na výstavě jsme se už nemohli dočkat úterka a s ním zkoušek vloh, kam byl náš Balouš přihlášen. Ráno Honza vyrazil směr Uhřiněves, a my jsme netrpělivě doma očekávali první sms zprávy. V poledne jsme již byli o všem informováni. Balouš ZV udělal! :) První krok v jeho "lovecké kariéře" má úspěšně za sebou. :)) Více info v sekci zkoušky-výstavy Baloo a nějaké fotky ve fotogalerii Baloo - zkoušky a taky u nás na rajčeti.5.5.2012 - MVP PRAHA - Cruft´s kvalifikace 2013

Včera jsme se s našima zrzavcema zúčastnili výstavy v Praze. Přihlášeno bylo 45 maďarů, opět pěkná konkurence. Posuzoval pan rozhodčí Šimek. Balouš nastoupil ve třídě mladých, kde v konkurenci devíti psů, vyběhal známku VÝBORNÁ. Drago nastoupil ve třídě vítězů, kde byl sám, a získal V1 CAC. V boji o CACIBa běželi čtyři psi, a Drago opět zabodoval. Měla jsem v tu chvíli obrovskou radost. :) Do boje o BOBa jsem poprosila o předvedení Jitku Svobodovou, které ještě jednou děkuji. Rozhodovalo se mezi naším Dragem, nejlepší fenkou (Cesmina Bell od Křemence) a nejlepším mladým (Aranyvadász Nimrod).Panu rozhodčímu se všichni tři psi moc líbili, nakonec se rozhodoval mezi Rodym a naším Dragem. Drago krásně zaběhl a i v postoji vypadal skvěle a získal BOBa. Musím říct, že jako divák jsem si to pěkně užila. A tak výsledné hodnocení našeho Draga nakonec je: VÝBORNÝ 1, CAC, CAC ČMKU, CACIB, BOB, VÍTĚZ STŘEDNÍ A VÝCHODNÍ EVROPY, nominace na Cruft´s 2013 !!! Máme ohromnou radost, Dragouš se konečně dočkal! V kruhu mu to opravdu moc slušelo :)). Jakožto vítěz plemene se ještě odpoledne zúčastnil závěrečných soutěží. Za předvedení děkuji Terezce ? (příjmení jsem bohužel zapoměla). Takže jsme si výstavu v Praze užili nadmíru, na ohlašovaný minisraz chovných stanic u nás v hospodě jsem se s Dragem dostala až v šest hodin, ale stálo to za to! A bylo co oslavovat! :) Fotky budou snad později.Na výstavě jsme se dočkali i dalšího milého překvapení, do třídy vítězů byla přihlášena Stella (Barcelona C9H13NO3), Dragova nevěsta. Nakonec vyběhala ocenění V2, RES.CAC (res.cacib nebyl zadán). To ale zdaleka nebylo všechno, na "rodiče" se přišel podívat synáček Buddy (Artois Campo Stellare). (Za fotky děkuji Lence zalabákové, Dáše Munžilové, a závěrečky fotil Michal Káva, rodinku Eliška Jiroutková)
Fotky z výstavy (jen psi) na: http://parson-russell.rajce.idnes.cz/CACIB_Praha_5 -5-2012/ a pár fotek na: http://emma74.rajce.net


28.4.2012 - KRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ - MLADÁ BOLESLAV

DRAGO - VÝBORNÝ 1, VÍTĚZ TŘÍDY
BALOO - VÝBORNÝ 1, VÍTĚZ TŘÍDY


IX.SRAZ CHOVNÝCH STANIC - Z CHLUMČANSKÉ DOLINY, Z CHEJLAVSKÝCH LESŮ, (STAR MORAVIA, Z JIRGALOVA DVORA) - PROBĚHNE 4. - 8. ČERVENCE 2012 NA HÁJOVNĚ V CHLUMČANECH :)))


Chovná stanice Z Chlumčanské Doliny nabízí k prodeji pointříky. Mamkou je Paula z Knollovy Školy a taťkou Kord z Mešinské Hájovny. Náš Balouš loni v Chlumčanech:Mešinská hájovna 14. a 15.4.2012

Cvičení v Zalažanech proběhlo dobře, i počasí nakonec bylo daleko lepší než slibovala předpověď. Bohužel byl Honza se zrzavcema sám, zachvátila mě nějaká viróza. :( Balouš opět krásně pokročil v aportu, a procvičoval hlavně pole, zkoušky vloh se blíží. Ani Drago nezahálel, v neděli si opakoval některé lesní disciplíny, a šlo mu to skvěle. Honza přijel v dobré náladě, zrzavce chválil. Za pár fotek děkuji Evičce.
Užitečné informace zde: http://www.cmku.cz

CO NÁS ČEKÁ V DUBNU A V KVĚTNU?

Příští týden, 14.4. vyrážíme opět na cvičení do Mešinské hájovny. Honza se se psy zdrží zřejmě až do úterý, zbytek naší rodinky se vrátí za školou a prací do Prahy. :( 28.4. jsme se přihlásili na krajskou výstavu psů do Mladé Boleslavi. Jsme zvědaví, jaká výstava bude, většinou chodíme jen na mezinárodky. Týden potom je mezinárodní výstava psů v Praze, kam jsme také přihlášeni. Baloo do třídy mladých, kde by mělo být 9 pejsků, tak se už moc těšíme. :) A Drago je nahlášen do třídy vítězů, kde je sám. Na to se taky těšíme, kruh budeme mít jen pro sebe. :)Celkem by mělo být v Praze 45 maďarů, tak bude na co koukat, posuzovat bude pan rozhodčí Šimek. A po výstavě bude sraz u nás v hospodě na grilování, měli by přijet všichni, co jezdí do Chlumčan, a možná ještě někdo další! :))) V úterý 8.5. máme přihlášené vlohy, tak uvidíme, jak Balouš s Honzou dopadnou. Zkoušky vloh pořádá Praha 9+10. V polovině května nás s Balouškem čeká rentgen, a pak už netrpělivě budeme čekat, jak výsledek DKK dopadne. Koncem května Honza se psema bude doma "válčit" sám, jedu si s klukama užívat k moři.


VESELÉ VELIKONOCE !Ani o velikonocích nejde trénink stranou. Baloo pěkně cvičí aport.

31.3. - 1.4. 2012 - MVP ČB a vinný sklípek Hnanice (u Znojma) :)))

Poslední březnový den jsme vyrazili na výstavu do Českých Budějovic. Tentokrát nebylo na výstavu přihlášeno tolik "maďarů" jako v únoru do Brna. Možná to bylo i tím, že se ve stejný den konala schůze klubu. (nakonec jsme zjistili, že i na schůzi skoro nikdo nebyl :( ). Balouš nastoupil ve třídě mladých, obsazené celkem třemi psy. Získal známku - VÝBORNÝ 2, třídu vyhrál Aston z Čertovy rokle. Z výsledkem jsme byli spokojeni, další výborná v řadě nám udělala radost. Dragouš nastoupil ve třídě vítězů, kde tentokrát byli dva psi. Odnesl si hodnocení VÝBORNÝ 2 RES.CAC, vyhrál pes Agus vom alten Pressburg, který se naší početné skupině ale nelíbil.(tento pes vyhrál i titul BOB, upřímně bychom ho raději viděli pro Astona z Č.R., který získal BOJ). I tak jsme byli s posudkem spokojeni, rozhodčí Draga ve všech směrech pochválil. :) Zrzavci nám opět udělali radost, a tak jsme se o to více těšili do sklípku na Moravu, kam jsme hned po výstavě přejížděli. Sklípek v Hnanicích jsme si náramně užili, a v neděli kolem poledne jsme vyrazili ku Praze. (Moc hezké popovídání o výstavě v Budějovicích na stránce vižličky "Ebi" : http://www.madarskavizsla.cz ).

Více foto na: http://www.emma74.rajce.net

31.3.2012 - Schůze klubu chovatelů hrubosrstých a maďarských ohařů - schválena změna, do chovu MOK po 1.4.2012 půjdou jedinci s DKK nejhůře 2/2 ! Odkaz na klub: http://www.ohar.cz


30.3. - Artois Campo Stellare alias Buddy - Dragův syn, narozen 13.1.2012
MEŠINSKÁ HÁJOVNA 27.-28.3.2012

VZHLEDEM K TOMU, ŽE SE VLOHY BLÍŽÍ, VYRAZIL HONZA SE ZRZAVCEMA ZA JUROU A EVIČKOU DO MEŠINSKÉ HÁJOVNY. BYLA JSEM DOCELA ZVĚDAVÁ, JAK SE BALOO PŘEDVEDE. ANIŽ BY TO BYLO NAŠÍM CÍLEM, HONZA S BALOUŠEM PĚKNĚ POKROČILI V APORTU, A TAK JSME POTŘEBOVALI PORADIT, CO A JAK DÁL... MYSLÍM, ŽE NĚKOHO PŘECI JEN TI NAŠI HOŠI ZRZAVÍ ZAUJALI! :)) (viz foto níže). VÝCVIK SE MYSLÍM ZDAŘIL, BYLO PŘENÁDHERNÉ JARNÍ POČASÍ. DOMŮ HONZA PŘIVEZL DVĚ KŘEPELKY, TAK MŮŽEME NACVIČOVAT VYSTAVOVÁNÍ A MNOHO UŽITEČNÝCH RAD. BALOUŠ MÁ ZA SEBOU I JARNÍ SVOD, DOUFÁM, ŽE SE LÍBIL :) A TAK NÁM TO CVIČENÍ ZAČÍNÁ PLNÝM PROUDEM. ANI VÝSTAVNĚ NEBUDEME ZAHÁLET, V SOBOTU VYRÁŽÍME DO ČESKÝCH BUDĚJOVIC, UŽ SE MOC TĚŠÍM. SAMOZŘEJMĚ NEJEN NA BĚHÁNÍ V KRUHU, ALE I NA SPOUSTU PŘÁTEL, S KTERÝMI SE POTKÁME. PO VÝSTAVĚ PŘEJÍŽDÍME DO SKLÍPKU NA MORAVU. TAK UVIDÍME, JESTLI POPIJEME NA ÚSPĚCH NEBO NA ŽAL . (pár fotek zase na rajčeti a nějaké níže, v sekci fotogalerie - Baloo Bonel - výcvik).Musím si přidat jeden odkaz, ať to pořád nehledám! :)) http://www.ndomok.estranky.cz
A ještě jeden: http://ohari.webnode.cz

23.3.2012 BALOO MÁ NAROZENINY :))


Náš Balouš slaví první narozeniny! Čas letí jako blázen. :) První fotka je pořízena začátkem července loňského roku, ta druhá včera.

víkend na chalupě 3. - 4.3. a 17. -18.3.2012 :))- VÍCE FOTO NA: http://www.emma74.rajce.net


neděle v Ďábličáku
26.2.2012 - nedělní procházka v Ďábličáku. Za tři dny tu máme březen, a s ním i vyhlídky na lepší, snad pomalu jarní počasí. My i psi se už moc těšíme. :)) Zase nám to začne! "Běhání" po poli, po lese, nácviky, zkoušky a další výstavy. Letos to budeme mít zas o trochu veselejší, zrzavce budeme cvičit dva. I teď začátkem roku ale nezahálíme, absolvovali jsme jednu výstavu, u Balouše začínáme s aportem, a s tužkou v ruce a kalendářem plánujeme, co a jak. Balouše jsme přihlásili na vlohy, na Prahu 9+10, které by se měly jít 8.5., dále máme přihlášenou výstavu v Budějovicích a v Praze. Absolvujeme jak jinak, jarní svod mladých. Určitě chceme ještě srpnovou výstavu v Zákupech, tam se nám vždy moc líbí, i když by se letos mohlo trochu umoudřit počasí. Když vše půjde dobře, na podzim máme naplánované s Baloušem podzimky, místo ještě zvažujeme. Do budoucna bych se chtěla s Baloušem věnovat canisterapii, ale zřejmě až za rok, jakožto větší plemeno, může zkoušku absolvovat až v roce a půl.:) Už nyní jsem ale kontaktovala paní ve sdružení HELPPES a zjišťovala, co a jak, abychom mohli být s Baloušem v budoucnu užiteční jako dobrovolníci. Draga jsme také přihlásili na výstavu do Budějovic a do Prahy, v létě chceme zkusit jednu v Polsku nebo na Slovensku, a zkusit splnit podmínky pro získání titulu interšampion. Honza má v plánu nějaké další zkoušky. V září by rád šel mem.Michálka, a zkusil by s Dragem opravit Vz na I.cenu. Po výstavě v Praze máme na večer naplánované takové mini setkání party ze srazů v Chlumčanech u nás v hospodě, tak to se moc těšíme. Jinak samozřejmě začátkem prázdnin jako každoročně proběhne na myslivně v Chlumčanech sraz chovných stanic. A to, Z Chejlavských lesů, Z Chlumčanské doliny a Star Moravia, a letos i nově Z Jirgalova Dvora (alespoň to tak vypadá).:)) Ale to je ještě daleko, teď se budeme připravovat na vlohy, jak jsem psala na začátku. :)))


ARTOIS a AUDREY CAMPO STELLARE mají 6 týdnů :))
INZERCE :) :


Chovná stanice z Chlumčanské doliny nabízí POINTRY, odběr možný ihned. :)Maminkou štěňátek je PAULA Z KNOLLOVY ŠKOLY a tatínkem KORD Z MEŠINSKÉ HÁJOVNY. Dále nabízí štěňátka maďarských ohařů, kteří se narodili 15.2.2012. Maminkou je FIDORKA Z CHLUMČANSKÉ DOLINY a tatínkem BONO COR Z BOLATIC. Více info na: http://www.chlumdolina.wz.cz , nebo na: chlumdolina@centrum.cz nebo na tel: 607991485

20.2.2012 DRAGO DNES SLAVÍ TŘETÍ NAROZENINY :))Fotky jsou z léta, z nácviků na lesní zkoušky. :)
PŘÍLOHA ZPRAVODAJE KCHHMO 2011/2012


Pro našeho DRAGA (a samozřejmě Honzu) byl loňský rok velice úspěšný. DRAGO se stal chovným psem, českým šampionem krásy a všestranným psem. Na výstavách vybojoval 3xcac, 1xres.cac a 1xcacib (z 5-ti výstav celkem). Na poli zkouškovém byl nadmíru úspěšný, složil v loňském roce 4 lovecké zkoušky. Vodní práce 2x, 1x lesní a 1xvšestranné zkoušky (z 5-ti zkoušek celkem).


4. a 5.2.2012 - Mezinárodní výstava psů DUOCACIB BrnoPoprvé jsme vyjeli na výstavu i s naším "malým". K našemu velkému překvapení a obrovské radosti si Baloo vedl skvěle. V sobotu ve třídě mladých v konkurenci 11 psů získal VÝBORNÝ 1 CAJC a v neděli VÝBORNÝ 2 (5 psů ve třídě mladých) s nádherným posudkem! :)) Drago si vedl hůře, neměl opravdu na vystavování náladu, v sobotu získal ve třídě vítězů VÝBORNÝ 3 (4psi) a v neděli s pěkným posudkem od pí.rozhodčí Dvořákové VÝBORNÝ 4 (5psů ve třídě). Více v sekci výstavy.Přidány fotky na rajče : http://www.emma74.rajce.net

miminka - 23.den :))


23.1.2012 - miminka mají 10 dní :)
21.1.2012 TAK HONZA DNES ÚSPĚŠNĚ SLOŽIL ZKOUŠKU Z MYSLIVOSTI. :)PÁTEK 13.1.2012 - DRAGO JE TATÍNEK!

DNES V 5 HODIN RÁNO SE NÁŠ DRAGO STAL TATÍNKEM :). FENCE STELLE (BARCELONA C9H13NO3) SE NARODILA DVĚ ŠTĚŇÁTKA. PEJSEK ARTOIS A FENEČKA AUDREY. JSOU TO PĚKNÍ MACÍČCI, VÁHA KOLEM PŮL KILA. PRO NÁS TO OVŠEM BUDE MALÁ BARČA A DRAGOUŠ, JAK JINAK :)) OBĚ ŠTĚŇÁTKA I MAMINKA JSOU V POŘÁDKU:), PANIČCE ELIŠCE MOC GRATULUJEME! DVOJČÁTKA JSOU NAPROSTO ÚŽASNÁ.
ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 20124.12.20011 - DNES K NÁM DORAZILA SKVĚLÁ ZPRÁVA, STELLE (Barcelona C9H13NO3) BYLA VETERINÁRNÍM LÉKAŘEM POTVRZENA BŘEZOST. Více info na stránce: http://www.vizle.eu


2.12 - 4.12. Úžasný víkend v Mešinské hájovně - HON LUŽE
O tomto víkendu jsme byli pozváni na hlavní hon do Luže. Celý víkend se vyvedl, sobotní hon byl moc pěkný. Panovalo přenádherné slunné počasí, a tak jsme si to všichni náramně užili. Honu se zúčastnilo 30 střelců, 9 honců a 7 psů. Sloveno bylo 14 bažantů a jedno prase divoké. Honza i já jsme byli právem hrdi na našeho Draga, který moc pěkně pracoval. Jelikož Baloo ještě nemá žádné zkoušky, poprosili jsme Evičku, aby nám na to naše "zlato" dala pozor. Troufám si říci, že si sobotní den nakonec užil i Baloo. :) Za péči a moc hezké fotky Balooa ještě jednou děkujeme Evičce!
Pár fotek na: http://www.emma74.rajce.net


20.11.2011 - společná procházka v Ďábličáku se Stellou (Barcelona C9H13NO3). Ještě nějaké další na: http://www.emma74.rajce.net


6.11.2011
Dnes došlo ke krytí našeho Draga a Stelly (Barcelona C9H13NO3) z chovné stanice CAMPO STELLARE. :)) Musím říct, že to byla láska na první pohled. První i druhé krytí (8.11.) proběhlo naprosto bez problémů, a tak se snad Eliška se Stellou dočkají štěňátek. My přejeme budoucí "mamince" hodně zdraví, a už se nemůžeme dočkat na přelom roku, jak vše dopadne.

V uplynulých dnech během podzimních prázdnin naši hoši řádili na chalupě. Drago nám všem předváděl bezchybný aport, a pěkné hledání v poli. Baloo nás zase všechny bavil svou štěněčí hravou náladou. Počasí nám přálo, a tak jsme trávili skoro celé dny venku. V neděli po příjezdu domů jsme měli vzácnou návštěvu, přijeli k nám majitelé fenky "Stelly", Dragovy nevěsty. Máme všichni radost, že se o našeho Draga uchází taková šikovná vižlí fešanda. Stella - Barcelona C9H13NO3 - nar.17.6.2009, mat.:Cedra z Blanenských lesů, ot.:Magor Ogúz. Více info o Stelle na: http://www.vizle.eu Pár fotek z chalupy zde:

Drago vždy vlevo (kromě té úplně první fotky), Baloo vpravo. Občas si je kluky začínáme plést. :)) Ještě pár dalších fotek přidám na rajče. :) http://www.emma74.rajce.net


V chovné stanici Z Chejlavských lesů mají stále volná štěňátka, pejsky. Maminkou je Aimé z Chejlavských lesů a tatínkem Luxatori Obsitos - úplně stejné spojení, jako má náš Drago!! :) , v případě zájmu pište na: vet-punc@seznam.cz , nebo volejte na: 777240620 nebo 371522678.


8.-9.10.2011 - Klatovy - VŠESTRANNÉ ZKOUŠKY OHAŘŮ CACT - Honza s Dragem dokončili v II.c., 441/4 bodů !! :))
Později doplním podrobnosti a přidám nějaké fotky, teď jdeme slavit.:)


Náš Baloo má půl roku :). Pár nových fotek v sekci "zkoušky-výstavy Baloo Bonel".


O tomto víkendu (24.9.-25.9.) byl Honza s Dragem přihlášen na všestranné zkoušky, které pořádal OMS Náchod. Pro nás Náchod podruhé, a znova pech. Honza si pro první den vylosoval vodu a pole, a hned na první disciplíně kluci vypadli :(( . Drago nešel do vody, takže s ochoty 0, a tím pádem odjezd domů. (A to letos udělal úplně v pohodě 2x vodní zkoušky s ochotou za 3 a 4..!)
Dnes při nedělní procházce si tady u nás přeplaval rybník jako by se nechumelilo. Je to maďar :)) . Budeme se muset zkusit přihlásit ještě někam jinam.

27.8.2011 - Lesní zkoušky - OMS Chrudim, MS Dvakačovice
Tentokrát pro nás opravdu super aktualitka: Honza s Dragem zvládli lesní zkoušky!! Výsledek: I.cena, nos 4, 226 bodů, nejlepší vlečky, 4.místo.Fotky na: http://www.emma74.rajce.net


22.8.2011 SE V RODNÉ CHOVNÉ STANICI NAŠEHO DRAGA NARODILA ŠTĚŇÁTKA! 4 HOLKY, 7 KLUKŮ. JEDNÁ SE O OPAKOVANÉ A ÚSPĚŠNÉ KRYTÍ. MAMINKOU JE AIMÉ Z CHEJLAVSKÝCH LESŮ A TATÍNKEM LUXATORI OBSITOS - STEJNÍ RODIČE JAKO MÁ NÁŠ DRAGO. V PŘÍPADĚ ZÁJMU SE MŮŽETE OBRÁTIT NA MANŽELÉ PUNČOCHÁŘOVI, TEL.777240620, NEBO EMAIL: vet-punc@seznam.cz


21.8.2011 - SZVP - OMS ČMMJ Praha 9 - 10
Honza podruhé absolvoval s Dragem zkoušku z vodních prací. Tentokrát v Dubči, kde to pořádala Praha 9 a 10. Vylosoval si číslo 1, a tak s Dragem začínal. Tentokrát se jim dařilo lépe, vše za 4, pouze nahánění v rákosí za 3. S počtem bodů 95 (max.100) obsadili celkově 3.místo. Zkoušky zvládli v I.ceně. Mám z nich opravdu radost.
Foto na : http://www.uhli.rajce.idnes.cz

15.8.2011 DNES SE DRAGO STAL OFICIÁLNĚ CHOVNÝM PSEM !


13.8.2011 - sdružená výstava Zákupy
V sobotu 13.8. jsme se zúčastnili speciální výstavy KCHHMO v Zákupech u České Lípy. Drago byl přihlášen do třídy vítězů, kde získal VÝBORNÝ 2 RES.CAC. Na výstavu přijela i Markéta s Dali z Chejlavských lesů, která získala ve třídě otevřené - výborná 3. Na výstavu bylo přihlášeno celkem 65 maďarských ohařů, konkurence byla tedy veliká. Škoda deštivého počasí, výstava jinak byla moc pěkná.

Více foto na: http://www.emma74.rajce.net , ale moc pěkné fotky jsou na rajčeti od uživatele MANONLESCAUT - http://manonlescaut.rajce.idnes.cz


30.7.2011 - SZVP - OMS Chrudim, MS Chrast
Nakonec se Honza s Dragem přeci jen jako náhradníci dostali na složení zkoušek z vodních prací. Zkoušky pořádala OMS Chrudim v honitbě MS Chrast. Počasí nebylo nijak zvlášt letní, ale rozhodně daleko lepší, než v Praze, kde jsme s klukama čekali na zprávy ze zkoušek. Honza si vylosoval číslo 12, a tak s Dragem uzavíral "startovní pole". První sms přišla ve znění:"rákos 2". Polilo nás trošku horko, a při druhém pípnutí mobilu jsme se báli podívat. Nakonec se ale vše zdařilo dobře, a tak má Drago splněnou zkoušku z vodní práce v I.ceně, 86 bodů. V posudkovém listě má zapsáno: výborně připravený pes, nutno docvičit hledání v rákosí. Tím i splnil vše k uchovnění, a tak si můžeme zažádat o potvrzení chovnosti. Foto snad dodáme později, hledáme foťák..?
Tak jsem trochu pátrala po internetu a snažila se najít nějaké kontakty na sourozence našeho Draga a Baloo Bonela, ale kde nic tu nic. A to náš
CH.DRAGO Z CHEJLAVSKÝCH LESŮ je z dvanácti sourozenců : Drago, Dean, Dali, Deira, Dafné, Dorián, Denny, Darcy, Dion, Demi, Diana a Danté. Kontakt jen na Dafné z Chejlavských lesů : http://www.pulnocniboure.estranky.cz
Náš
BALOO BONEL BOGLARCA je z deseti sourozenců : Baloo Bonel, Barna, Bastien, Birdie, Baxtley Sir, Bahira Bree, Bellisima Channy, Bonus Kanis, Bongo a Bogar, ale kontaktů není o moc víc. Zatím tři: http://www.artie-vizsla.wbs.cz (Baxtly Sir Boglarca) , http://www.bellisima.unas.cz (Bellisima Channy Boglarca) a http://www.barna-boglarca.cz (Barna Boglarca).

5.7. - 9.7. 2011 - VIII.sraz MOK v Chlumčanech
Dnes odpoledne jsme se vrátili z velmi vydařeného srazu chovných stanic Z Chlumčanské doliny, Z Chejlavských lesů a Star Moravia. Letos byl sraz velice pěkný, přijelo mnoho účastníků a Honza Bezděk měl opět vše připraveno na jedničku, ještě jednou moc děkujeme. Honza s Dragem letos procvičoval prakticky vše, pole, vodu, les. Každým dnem bylo vidět, jak se Drago zlepšuje. Baloo hezky přihlížel, příští rok se bude moci k výcviku přidat.
Více foto na - http://www.emma74.rajce.net
nebo na - http://www.chlumdolina.wz.cz
a také na - http://bergiezchejvalskychlesu.estranky.cz

19.6. - Baloo poprvé u nás domaMáme jednu velkou novinku, na kterou se těší celá naše rodinka. I když už to nevypadalo, tak jsme nakonec přeci jen sehnali štěňátko, a tak nám před prázdninama přibude nový člen rodiny. Už se všichni moc těšíme. Příští týden doplním více informací, zatím jedno foto. Naše miminko pochází z chov.stanice:
http://www.boglarca.cz
- stránky tatínka: http://www.mok-joey.info

12.6.-14.6. - návštěva Mešinské hájovny
Vzhledem k tomu, že se kvapem blíží čas zkoušek, navštívili jsme Juru s Evičkou z Mešinské hájovny a Drago trochu potrénoval na vodní a lesní zkoušky.Foto zde: http://www.emma74.rajce.net24.5.2011 - ČESKÝ ŠAMPION
Tak byl dnes Dragovi přiznán titul "český šampion".
21.5. NVP-Litoměřice, 22.5. MVP-Litoměřice
Ráno mlha, pak parno a nakonec liják. Takové panovalo dnes počasí v Litoměřicích. V Praze při výjezdu jsme měli zapnutou klimatizaci a v Litoměřicích v koloně před výstavištěm topení. Jsem zvědavá, jak to bude vypadat zítra, a to nejen počasí. Dnes ze třídy pracovní: V1 CAC.
V neděli nám počasí přálo, bylo opravdu jak v létě. Drago nastoupil opět ve třídě pracovní, a vyběhal V 1 CAC. Máme ohromnou radost, zároveň splněno, a můžeme si zažádat o udělění titulu "ČESKÝ ŠAMPION".

MVP PRAHA 14.5.2011 - MÁME CACIBA!!!.
Úplně horká novinka, před chvílí jsme dorazili z výstavy, na které jsme byli nadmíru úspěšní. Drago byl přihlášen do třídy pracovní, kde vybojoval V1 CAC a posléze ještě CACIB. Máme ohromnou radost.


Procházka - Drago a Chris Chelios z Panských lesů - 13.5.2011
Tak jsme vyrazili trochu pocvičit ve dvou. Měli jsme však dnes smůlu na zvěř, všichni zajíci a bažanti byli neznámo kde.
http://lestat-vyzla.ic.cz


20. - 25.4. - velikonoční prázdniny:
Velikonoce jsme všichni prožili na chalupě. A díky krásnému počasí jsme se i intenzivně věnovali loveckému výcviku. Drago cvičil celkem slušně, z některých nácviků jsme měli radost, z jiných už méně. Vyrazili jsme potrénovat i vodu.

Nově jsme vytvořili alba na rajčeti, kdo máte chuť, můžete číhnout na fotky, časem přidáme další. Adresa:

http://www.emma74.rajce.net


I LETOS BUDE PROBÍHAT SRAZ POTOMKŮ CHOVNÝCH STANIC - Z CHEJLAVSKÝCH LESŮ, Z CHLUMČANSKÉ DOLINY A STAR MORAVIA. SRAZ SE USKUTEČNÍ 5.7.-9.7.2011 NA HÁJENCE V CHLUMČANECH. Už se moc těšíme, letos bude moci i Drago předvést, co se naučil. Více info o akci na:

http://www.chlumdolina.wz.cz

20.2.2009 - narození
Koncem února se nedaleko Plzně v chovatelské stanici " z chejlavských lesů " narodil náš Drago. Webová stránka:

http://www.chejlava.estranky.cz

27.4.2009 -rozhodnutí
V polovině dubna začínáme přemýšlet o pořízení pejska. V pondělí 27.4. jsme domluveni, že za vysvědčení koupíme Honzíkovi štěně. Volba padá na labradora, nebo vižlu, v té době pro nás ovšem zcela neznámé plemeno. Ve středu 29.4. vidíme poprvé vižlu "naživo". Máme slíbený tel. hovor o možném zprostředkování výběru štěněte. V pátek jsme již na pevno domluveni!


2.5.2009 - nový domov
Bez jakékoliv předchozí návštěvy vyjíždíme pro pejska. V autě se domlouváme na jméně, vybíráme jméno - Dago. K našemu velkému překvapení se náš nový člen rodiny jmenuje Drago, jméno neměníme. Po dvacetiminutové návštěvě odjíždíme s naším zrzavcem domů, do Prahy.

3.-5.7.2009 - sraz Chlumčany
Dostáváme pozvání zúčastnit se srazu chovatelských stanic " z chejlavských lesů, z chlumčanské doliny". Poznáváme partu prima lidí a jejich čtyřnohých kamarádů, zjišťujeme, co všechno to obnáší mít doma spokojeného ohaře. Jakožto naprosté laiky nás vše uchvacuje, docházíme k rozhodnutí, že se budeme snažit mít doma spokojenou vižlu. Kupujeme literaturu o loveckých psech, snažíme se získat co nejvíce informací před samotným začátkem výcviku.

20.2.2010 - 1.narozeniny
Dnes Drago slaví své první narozeniny. Je to ten nejúžasnější pes, kterého jsme si jen mohli přát. Už si ani nedokážeme představit, jaké by to bylo pejska nemít.

20.-26.3. - výcvik Zalažany - Mešinská hájovna
Po předchozím doporučení se Honza nahlásil s Dragem na týdenní výcvik k Jurovi do Zalažan. Měli jsme z toho dobrý pocit, Dragovi byla chválena poslušnost a dobrá fyzička. Ostatní přijde časem, alespoň doufáme.


24.3.2010 - jarní svod
Jarní svod jsme absolvovali individuelně během výcviku v Zalažanech u Jury Drábka.(viz dokumenty)

8.4.2010 - DKK
Vzhledem k pozdějšímu možnému uchovnění Draga jsme se objednali na rentgen DKK. Výsledek a posouzení od dr.Pepříka je podmínkou k uchovnění. Rentgen dopadl výborně - DKK - 0/1.

24.4.2010 - MVP České Budějovice
Naše první výstava, a hned velký úspěch! Máme ze třídy mladých VÝBORNÝ 1, CAJC. Zároveň jsme podstoupili výběr do chovu. V průkazu původu nám přibylo : KANDIDÁT CHOVU.

4.-5.5.2010 - výcvik Zalažany - Mešinská hájovna
Došlo k dalšímu výcviku v Zalažanech, tentokrát byl pouze dvoudenní. Ladíme formu před zkouškama vloh.

15.5.2010 - Zkoušky vloh ohařů a malých plemen - OMS Praha 6
Sláva, sláva! Máme vlohy v I. ceně. ZV-I.c.-213b-nos4, pes vlohový, vůdce ukázněný.

22.5.2010 - MVP Litoměřice
Jsem s dětma v Itálii u moře, a tak vyjel Honza s Dragem sám na výstavu, přivezli VÝBORNÝ 3 z mezitřídy.

5.6.2010 - NVP Klatovy
Vystavujeme opět ve třídě mladých, získáváme VÝBORNÝ 2.

27.6. - výcvik Zalažany - Mešinská hájovna
Jedeme se tentokrát i s Míšou podívat do Zalažan. Je to takový náš rodinný jednodenní výlet.

2.-6.7.2010 - sraz Chlumčany
A je tu náš druhý sraz v Chlumčanech. Tentokrát se moc těšíme, jsme o rok starší a cvičenější. Procvičujeme hlavně aport. Začínáme nosit už i zvěř.

18.7.2010 - výcvikový den v Liblíně
Honza s Dragem jsou pozváni do Liblína, tak to jedou okouknout, posléze se přihlašují na týdenní nácviky, které se budou konat v září. Jestli Drago pokročí ve výcviku, může zkusit 11.9. podzimky. Vše se rozhodne na nácvikách. Webová stránka:

http://liblinoharivycvik.wgz.cz

27.-29.7.2010 - výcvik Zalažany - Mešinská hájovna
Drago se jede ukázat do Zalažan, procvičí aport, vlečky, pohozenou. Honza načerpá nové instrukce, jak cvičit dál.

29.7.2010 - pracovní certifikát
Získáváme pracovní certifikát, můžeme vystavovat ve třídě pracovní.

7.8.2010 - SZVP - OMS Náchod
Jelikož jedeme na pár dní na chalupu, zkoušíme SZVP. Drago poslední tři neděle zvládá vše super. Zkoušku ale bohužel neudělal.

14.8.2010 - Speciální klubová výstava Zákupy
Úplně mimo naše letní plány se ještě přihlašujeme na speciálku do Zákup. Jelikož je Drago v plném výcviku, přihlašujeme ho do třídy pracovní. K naší velké radosti získává VÝBORNÝ 1, CAC a ještě soutěží dál. Nakonec ještě získáváme pohár za - NEJLEPŠÍ PES ZE TŘÍDY PRACOVNÍ.

24.8.2010 - výcvik Zalažany - Mešinská hájovna
Tak tu máme další z jednodenních výcviků v Zalažanech u Jury Drábka. Drago měl teď víc jak týden pauzu v tréninku, tak jsem moc zvědavá, jak mu to půjde.

28.8.2010 - MVP Mladá Boleslav
Poslední prázdninovou sobotu se konala výstava v Mladé Boleslavi, kam byl Drago přihlášen ještě před prázdninama. Od pana rozhodčího Navrátila jsme získali - VÝBORNÝ 3.

5.9.-11.9.2010 - Výcvikový tábor Liblín
Je neděle večer a Honza s Dragem odjel do Liblína. Uvidíme jak Drago pokročil, co ještě stihne doladit, a jestli bude mít význam jít v sobotu 11.9. zkusit podzimky.

11.9.2010 - Podzimní zkoušky ohařů a malých plemen - OMS Rokycany
Po vydařeném týdnu se Honza s Dragem přihlásil k PZ. Vše se nakonec zdařilo výtečně, PZ - I.cena - 279 bodů - nos 4, máme všichni obrovskou radost.

23.10.2010 - Dobřichovice - kachny
Již letos podruhé si Honza s Dragem vyjeli na kachny. Pro Draga je to trochu změna. Výcvik je teď volnější, další zkoušky Draga čekají až napřesrok.

20.11.2010 - Hon v Dobřichovicích
Letos podruhé dostal Honza s Dragem nabídku zúčastnit se honu v Dobřichovicích. Ráno v půl sedmé se sešli na kachnách, poté se šlo na hon, který začínal v 9:00hod. Bylo krásné slunečné podzimní počasí, Drago pracoval moc pěkně. Ráno přinesl kachnu krásně přes celou řeku. Na honu pěkně prohledával v houštinách, vystavoval. Honza na něho byl pyšný.

1.12. - 6.12. 2010 - zpátky v chovné stanici
Jelikož jsme měli zaplacený víkend v Kodani, kluci byli oba nemocní a babičce začala hárat Bella, rozhodli jsme se využít hotelu pro psy. Nikam jinam než do rodné chovné stanice bychom však Draga nedali. A tak se skoro po dvou letech Drago podíval do své rodné vesničky, za svou mamkou a babičkou.

11.12. 2010 - Hon Dobřichovice
Další z honů v Dobřichovicích. Tentokrát si to hoši užili se vším všudy, nemuseli se vracet do Prahy. Jen doufám, že se nám také podaří zhotovit nějaké fotky, snad příště.

7.-9.1.2011 NVP Olomouc
První víkend v lednu jsme vyjeli na národní výstavu psů do Olomouce. Draga jsme přihlásili do pracovní třídy. Rozhodčím byl p.Stanovský. Za vysoko nesený prut jsme dostali vd1. I tak jsme spokojeni s hodnocením, dopadli jsme zdaleka nejlépe. Posuzování bylo dost přísný.

4.-13.2.2011 - jarní prázdniny - Drago ve Ždírci
Vzhledem k naší plánované dovolené na horách jsme Dragouše opět odvezli do jeho rodné chovné stanice. Po návratu vypadal moc spokojeně a vykrmeně, tak ještě jednou děkujeme do Ždírce! Byla i možnost trochu vyzvědět něco o Dragových sourozencích, s kterýma se vůbec nikde nepotkáváme, je to škoda. Taky zároveň držíme palce Aimé k plánovanému krytí, na svět přibude pár nevlastních Dragových sourozenců.

20.2.2011 - narozeniny
Tak nám Drago oslavil druhé narozeniny.

13.3. - 15.3. - 1. letošní výcvik
Tak konečně ta neskutečně dlouhá a mrazivá zima skončila a začíná nová výcviková sezóna. Počasí nám opravdu přálo, a tak Drago strávil pěkné tři dny výcviku u Jury Drábka v Zalažanech. Webová stránka:

http://www.mesinskahajovna.cz

27.3. svod loveckých psů - Horní Počernice[B]
V rámci docházky do kurzu o lovecký lístek jsme navštívili svod psů. Pouze jako diváci, s Dragem máme svod již od minulého roku. Akce to byla celkem povedená, bylo na co se dívat. Nejvíce byla zastoupena skupina gordonsetrů, anglických setrů a velššpringršpanělů. Samozřejmě dorazili i maďarští ohaři.