Svet-Stranek.cz
Drago-Baloo-Denny-Hall

zkoušky a výstavy - Drago:

zkoušky a výstavy - Drago

Drago z Chejlavských lesů6. - 7.10.2012 - Všestranné zkoušky ohařů a malých plemen, OMS Klatovy

I. cena, 472 bodů, nos 4, nejlepší les ! :))
Honza s Dragem vyjeli na poslední letošní zkoušky do Klatov. Všestranky v Chanovicích byly pěkně obsazeny, 14 ohařů a 6 psů malých plemen, bylo tedy na co koukat. Drago zvládl zkoušky skvěle, a Honza poprvé jako střelec také ! Máme obrovskou radost. Více info v aktualitách.
29.9.2012 NVP Brno

Od pana rozhodčího Václavíka: ušlechtilý pes, správného formátu, hlava proporcionelní, výborná vrchní linie, pouze střední předhrudí, nepatrně kratší ramenní kost (?), výborný pohyb. Výsledná známka: VÝBORNÝ 1, CAC - splněny podmínky k udělení titulu GRANDŠAMPION ČR! :))


7.-9.9.2012 - Memoriál MVDr. Jiřího Michálka (PZ+SZVP CACIT,CACT)

Honza se s Dragem přihlásil na klubový memoriál konaný jednou za dva roky. Drago s Honzou bohužel na tomto memoriálu uspěl jen na 50%, tudíž memoriál nedokončili. V sobotu zvládli pouze vodní práce, v neděli na poli vypadli. Více info v aktualitách, časem přidám možná nějaké fotky.


30.6.-1.7.2012 - Národní výstava psů Klatovy

Z posudkového listu: ušlechtilý pes, výborně utvářená hlava, hluboký hrudník s méně výrazným předhrudím, výborně zaúhlený, chody prostorné. Výsledek: Výborný 1, CAC, CAC ČMKU, Národní vítěz, BOB, BIG 2 !!! :))) Více info o výstavě v aktualitách, fotky snad později.


9.6.2012 - Speciální výstava psů KCHHMO Náměšť na Hané

Posudek od pana rozhodčího Stanovského: Dospělý pes s dobrou hlavou, krkem, pevným hřbetem. Dobře nasazený a nesený prut. Dobrá spodní linie, s dobrým zaúhlením. Dobrý pohyb, oko světle hnědé, skus nůžkový, úplný, 61 cm. Výsledná známka: VÝBORNÝ 2, RES.CAC.


26.5.2012 - PZ CACT - Karlovy Vary

Draga jsme přihlásili na jeho letošní první zkoušky do Karlových Varů, kde klub krátkosrstých ohařů pořádal podzimní zkoušky. Byli jsme zvědaví, jak se Dragovi povede. Při zkouškách obstál skvěle, a prokázal to, co umí. :) Před začátkem další zkouškové sezóny máme z něho radost. Celkové hodnocení: I.cena, 290 bodů, nos 4, titul RES.CACT.


5.5.2012 - MVP Praha, Cruft´s kvalifikace 2013

Hodnocení od pana rozhodčího Šimka: pes středního rámce, plně v typu plemene, výborně osvalený, kvalitní v pohybu. Výsledná známka: VÝBORNÝ 1, CAC, CAC ČMKU, CACIB, BOB, VÍTĚZ STŘEDNÍ A VÝCHODNÍ EVROPY, nominace na Cruft´s 2013.


28.4.2012 - KV Mladá Boleslav

Hodnocení z krajské výstavy od p.rozhodčího Němce: 3letý pes ve všech proporcích odpovídající standardu, výborná hlava, nůžkový skus, správná horní i dolní linie, výborný postoj i pohyb. Výsledná známka - VÝBORNÝ 1, VÍTĚZ TŘÍDY.
(Krajského vítěze Drago nezískal kvůli volnějším loktům, jak mi posléze pan rozhodčí pověděl. :( Škoda, tak uvidíme, jak dopadneme za týden na mezinárodce v Praze.)


31.3.-1.4.2012 - MVP České Budějovice

Na výstavě v Českých Budějovicích Drago nastoupil ve třídě vítězů. Posuzoval pan rozhodčí Řehánek. Posudek: 3-letý pes správného rámce, ušlechtilé hlavy, skus nůžkový. Uši správně nasazeny a neseny, výborná horní i spodní linie, prostorný hrudník, správně utvářený hřbet, ocas dobře nasazen a nesen, úhlení vpořádku, pravidelný pohyb. Výsledná známka - VÝBORNÝ 2, RES.CAC.


4.-5.2.2012 - DUOCACIB Brno - MVP

Dragova první letošní výstava v Brně nedopadla zrovna nejlépe. Tak bych řekla, že zrzavec neměl "své dny". Druhý den se dokonce musel předvedení Draga ujmout Honza! V sobotu Drago ve třídě vítězů získal od p.rozhodčího Navrátila hodnocení VÝBORNÝ 3 v konkurenci 4 psů. V neděli získal VÝBORNÝ 4, z 5 psů ve třídě vítězů. Hodnocení z neděle od p.rozhodčí Dvořákové: pes středního formátu, správná hlava a korektní krk, korektní hřbet i záď. Hrudník v mezích standardu, hraniční úhlení obou párů končetin, správná mechanika pohybu, pes klidné povahy.


8.-9.10.2011 - Všestranné zkoušky ohařů CACT - Klatovy

V sobotu ráno Honza s Dragem vyrazil na všestranky do Chanovic. Zkoušky byly plně obsazené, zúčastnilo se 10 psů malých plemen a 14 ohařů, (tři maďaři). Honza vylosoval číslo 4, první skupinu, začínal polem, a pak se šla voda. Při práci na poli panovalo ošklivé počasí, ale kluci to zvládli dobře. Zvěře bylo dostatek, a tak všichni psi mohli prokázat, co umí. Nos, vystavování, postupování, dohledávky a přinášení šlo Dragovi skvěle, vše za 4. Z klidů za 3 a společný hon také za 3. Odpoledne se šla voda. A pro Honzu nastala opět infarktová situace při ochotě. Drago opět neplaval. :( Celý týden před zkouškama při nácviku bylo vše v pořádku, na zkouškách z nepochopitelných důvodů však nikoliv! A tak limitní známka "1" z ochoty sesadila Honzu s Dragem do II.ceny. Naštěstí to nebyla "0", a tak mohli druhý den pokračovat. V neděli byl na řadě les. Honza už byl trochu klidnější, výcviku v lese se s Dragem hodně věnoval, a Drago opravdu nezklamal. Ohrádka za 4, na barvě vedl Honza Draga jako vodiče - barva za 4. Vlečka se zajícem za 4, vlečka s liškou za 3, Drago lišku přinesl až na druhé nasazení, v čase 3 min. Šoulačka a houštiny za 3, zbytek za 4. A tak nakonec všestranky kluci dokončili v II.c., s počtem 441 bodů, nos 4 !! :)) Musím říct, že máme opravdu radost. Kdyby nám na začátku někdo řekl, že ve dvou a půl letech Draga budeme mít všestranky, tak bychom tomu vůbec nevěřili. :)


28.8.2011 - LZ OMS Chrudim, MS Dvakačovice

Poslední prázdninovou sobotu Honza s Dragem vyjel na lesní zkoušky. Já s klukama jsme jim drželi palce na chalupě, a nemohli se dočkat zpráv ze zkoušek. V půl osmé ráno bylo zahájení, Honza vylosoval číslo 8 a šlo se na ohrádku. Potom se soutěžící rozdělili do tří skupin po třech a vyrazili na další disciplíny. Pečlivá příprava se Honzovi vyplatila, zkoušky dopadly opravdu výtečně. LZ - I.cena, nos 4, 226 bodů, nejlepší vlečky.


21.8.2011 - SZVP OMS ČMMJ Praha 9,10

Za krásného letního počasí se Honza s Dragem účastnili vodních prací na Praze 9, kam Honza dochází na kurs o získání loveckého lístku. Vylosoval si číslo 1, a tak s Dragem začínali. Tentokrát jim šlo celkem vše dobře. Akorát na nahánění v rákosí Drago získal za 3, zkoušku ale udělali v I.ceně, s počtem 95 bodů, a celkově obsadili 3. místo.


13.8.2011 - sdružená výstava KCHHMO Zákupy

Stejně jako loni jsme za velmi deštivého počasí vyjeli na výstavu do Zákup. Letos byla výstava pořádána pro více plemen psů. Maďarských ohařů bylo přihlášeno 65, bylo se tedy na co dívat. Drago byl přihlášen do třídy vítězů, kde získal ocenění VÝBORNÝ 2 RES.CAC. V posudku máme zapsáno: pes středně silné kostry, ušlechtilé hlavy, suchého krku, dobrého hřbetu, mírně výraznější předhrudí, výborný pohyb i prezentace. Rozhodčím byl Luděk Müller.


30.7.2011 - SZVP OMS Chrudim

Jako náhradníci se Honza s Dragem nakonec účastnili vodních prací v OMS Chrudim. Z Prahy vyjeli už v pátek, přespali v Mešinské hájovně, a pak v sobotu ráno spolu s Jurou, Evičkou a Luckou Svobodovou vyjeli ke zkouškám. Honza si vylosoval číslo 12, byl ve druhé skupině. Jura také, ten vedl Akima a Perlu(Bety), Lucka byla v první skupině. První disciplínou pro ně bylo nahánění v rákosí. Začátek nic moc, za rákosí dostali za 2. Dohledávka pohozené kachny v rákosí za 4, ochota za 3, přinášení kachny za 4, chování na stanovišti za 4 a poslušnost za 4. Celkový počet bodů 86, tudíž I.cena. V posudkovém listě má Drago zapsáno: výborně připravený pes, nutno docvičit hledání v rákosí. Splněním této zkoušky Drago zároveň splnil i požadavky k uchovnění.


Odkaz na klubové stránky chovatelů hrubosrstých a maďarských ohařů:
http://www.ohar.cz


22.5. MVP - LITOMĚŘICE

Tentokrát i v neděli jsme byli přihlášeni na výstavu. Drago opět ve třídě pracovní, s číslem 1526, rozhodčím byl p.Brablecz. K naší velké radosti jsme si i tentokrát vyběhali VÝBORNÝ 1 CAC! Tím máme splněno, a můžeme si zažádat o přidělení titulu ČESKÝ ŠAMPION!! V posudku máme zapsáno: typická hlava, skus nůžkový, výborná horní i spodní linie, dobře vázané končetiny.


21.5. NVP - LITOMĚŘICE

Za ranní mlhy jsme zaparkovali v Litoměřicích na výstavišti, a vyrazili jsme k výstavním kruhům. Draga jsme vystavovali ve třídě pracovní pod číslem 1429. V posudkovém listě máme zapsáno: dobrý formát a rámec těla, proporční hlava, trochu kůže na krku, dobrá horní a dolní linie, dobré úhlení, v pohybu lehce volný loket, mohl by mít výraznější předhrudí, dobrá dynamika. Výsledná známka - VÝBORNÝ 1 CAC.


14.5.2011 MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA

Tak jsme se konečně dočkali, vystavujeme doma v Praze. Jelikož cesta na výstaviště nám zabrala deset minut, byli jsme se ještě s Dragem ráno projít, a pak jsme v klídku vyjeli. Musím ho pochválit, celé dopoledne byl moc hodný a poslušný, možná si to i vyjímečně užíval. Přihlášený byl do třídy pracovní, kde vybojoval V1 CAC. Pak jsme nastoupili do kruhu znovu, a k našemu překvapení a zároveň obrovské radosti vybojoval CACIBA! V boji o Bob jsme podlehli fence Bashe Bell od Křemence, které tímto gratulujeme. V posudkovém listě máme zapsáno: výška 61cm, chrup úplný, skus nůžkový, pes střední kostry, typického samčího výrazu, ušlechtilá hlava, suchý krk, dobrá horní i spodní linie, vpředu mírně volnější lokty. Velmi energický pohyb, pes v pracovní kondici, povahy klidné.


7.-9.1.2011 NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OLOMOUC

Tak jsme v pátek ráno vyjeli na výstavu do Olomouce. Vyjeli jsme raději s časovým předstihem, byla hlášena ledovka. V 8:00 jsme byli v areálu, vybrali jsme si místo, a čekali až začne posuzování v kruhu. Na řadu jsme se dostali ve 12:oo, před námi byla dost početná skupina setrů. Rozhodčím byl p.Stanovský. Drago byl v pracovní třídě spolu s Caro Gurdau a Pitem Kajanem z Baštin. Pan rozhodčí mi oznámil, že Drago je nejlepší, ale že všem třem dává vd za nešení ocasu, cituji: prý jsou to ohaři, né foxteriéři, aby nosili ocas nahoru. S posudkem jsme i tak spokojeni, máme zapsáno: chrup úplný, skus nůžkový, oko světle hnědé, dospělý pes s pěknou ušlechtilou hlavou a dobrým krkem, pěkný rovný hřbet, korektní spodní linie, dobře nasazeným, avšak vysoko neseným ocasem, dobrá povaha. Výsledná známka - Velmi dobrý 1. Co dodat..?


11.9.2010 PODZIMNÍ ZKOUŠKY OHAŘŮ - OMS Rokycany

Po vydařeném týdenním výcviku v Liblíně Drago úspěšně složil podzimní zkoušky ohařů. V sobotu 11.9. za pěkného podzimního počasí Honza s Dragem nastoupili k PZ, los č.10 je zařadil do druhé skupiny. Celkem bylo 12 ohařů a 5 psů malých plemen. Zkoušky dopadly výtečně, I.cena - 279 bodů - nos 4.


28.8.2010 MVP MLADÁ BOLESLAV

Poslední prázdninovou sobotu jsme vyjeli na výstavu do Mladé Boleslavi. Drago byl přihlášen do třídy otevřené, s číslem 1325. Panem rozhodčím v kruhu 25, kam jsme patřili byl p. Navrátil. Výstava se nám moc nelíbila, bylo ošklivé počasí, hodně vystavujících, celkem málo místa. Posuzování v kruhu šlo jak na běžícím pásu, psy jsme si pořádně ani nestihli prohlédnout, posudky byly dost strohé. V posudkovém listě máme zapsáno:pes střední kostry, hůře předveden, jinak korektní. Výsledná známka:VÝBORNÝ 3, s pátou výbornou v řadě jsme spokojeni.


14.8.2010 SPECIÁLNÍ VÝSTAVA KCHHMO - Zákupy

Druhou srpnovou sobotu jsme za velmi nepříznivého počasí vyjeli na výstavu do Zákup u České Lípy. Drago byl přihlášen do třídy pracovní, s číslem 20 jsme nastoupili k posouzení k panu Rndr. Dvořákovi. Popis: Pes střední kostry, typického samčího výrazu, korektní v postoji i v pohybu. V pracovní kondici, bez výrazných exteriérových nedostatků, velmi ušlechtilý, dobře předveden. Chrup úplný, nůžkový, oko světle hnědé. VÝBORNÝ 1 - CAC.
Po základním kole jsme ještě nastoupili o vítěze psa MOK (ze 4 psů byl vybrán jeden jako vítěz, ostatní pořadí se neurčovalo).
Ještě jsme soutěžili o nejlepšího psa pracovní třídy, v kruhu jsme byli 4 (2x MOK, 1x MOD, 1x NOD) a k naší velké radosti Drago zvítězil. Odnesl si pohár za : NEJLEPŠÍ PES ZE TŘÍDY PRACOVNÍ.


7. srpna 2010 SZVP Křinice,Jetřichov (OMS Náchod)

Tak myslím, že k životu každého patří i neúspěchy a zklamání, a bylo by nesprávné psát jen o samých vítězstvích. Nakonec, chybama se člověk (pes) učí, není proč, se stydět.
Z nadpisu už je zcela zřejmé, že jsme se zúčastnili vodních prací. Při dohledávce pohozené kachny v rákosí jsme nesplnili časový limit, kachnu Drago ani nepřinesl, a tak nás rozhodčí ohodnotili známkou nula, a zkoušky tak pro nás skončily. Z Hvězdeckého pohoří jsme si odvezli pamětní list a nové zkušenosti. Zkoušky se nám ale i tak moc líbily, vše bylo moc pěkně připraveno. Až na počasí, to bylo příšerné, celý den lilo jak z konve. I to se podle mého laického názoru dost podepsalo na výkonech psů v jednotlivých částech zkoušek. Účast byla poměrně malá, z osmi psů, dokončili čtyři.


5. - 6. června 2010 NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KLATOVY

V Klatovech se konala výstava v celkem slušném prostředí na atletickém, sokolském a zimním stadionu. Naše katalogové číslo bylo 833, vystavovali jsme ve třídě mladých, panem rozhodčím pro maďarské ohaře byl RnDr. Petr Dvořák. V posudkovém listě máme zapsáno: Výška 61cm, chrup úplný, skus nůžkový, oko světle hnědé. Pes střední kostry, typického samčího výrazu, typická hlava, výborná horní i spodní linie, dobré zaúhlení a mechanika pohybu. Srst standartní, malá bílá skvrna na hrudi. Výsledná známka - VÝBORNÝ 2.


22. - 23.5. 2010 MVP LITOMĚŘICE

Předposlední sobotu v květnu jsme Draga vystavovali v Litoměřicích. Nyní už v klidnějším rozpoložení. Trochu nervózní jsme byli pouze z polského pana rozhodčího, kterému moc nikdo nerozuměl. Cituji výsledné posouzení:"Typická hlava, nůžkový skus, výborná horní linie, hluboký hrudník, končetiny v normě." Známka z mezitřídy (č.853) - VÝBORNÝ 3.


15.5.2010 ZKOUŠKY VLOH OHAŘŮ - OMS PRAHA 6

V sobotu 15. května jsme se zúčastnili prvních zkoušek. Tréma byla, vše se nakonec zdařilo. Drago z Chejlavských lesů, vůdce Jan Kotík, zkoušky vloh v I.ceně, 213bodů, nos 4. (Vlohový pes, vůdce ukázněný.)


24. - 25. 4. 2010 MVP ČESKÉ BUDĚJOVICE

Tak nastal čas a Drago vyjel na svou první výstavu. Všichni jsme se moc těšili a nemohli se dočkat. Zároveň jsme ovšem měli z prvního předvedení a posouzení strach. Nakonec dopadlo všechno nad naše očekávání, radost byla obrovská. Z katalogovým číslem 1190 jsme nastoupili ve třídě mladých, panem rozhodčím byl p. Jursa. Hodnocení - středně silná kostra, výborná hlava, pevný hřbet, přiměřeně klenutý hrudník, dobře zaúhlený, dobrý pohyb. Výsledná známka - VÝBORNÝ 1 - CAJC. V rámci této výstavy probíhal i výběr do chovu, který Drago podstoupil. Hodnocení nás velice potěšilo, a tak má Drago v průkazu původu zapsáno : KANDIDÁT CHOVU.
návštěvníků stránky
celkem181 007
tento týden336
dnes3