Svet-Stranek.cz
Drago-Baloo-Denny-Hall

zkoušky a výstavy - Baloo Bonel:

zkoušky a výstavy - Baloo Bonel

S BALOUŠEM JIŽ ŽÁDNÉ ZKOUŠKY ANI VÝSTAVY NEPLÁNUJEME :))

28.6.2014 - LZ Praha západ

S číslem 10 Honza s Baloušem startoval na leskách, které pořádala OMS Praha západ. Balouš byl nahlášen jako oznamovač, jako vždy na LZ, a mohlo se začít. Ohrádka za 4, klidy za 4, vodění na řemeni za 4, dohledávka pernaté 0 a bylo to :(( Bažanta Balouš přinesl po odtroubení. Na práci oznamovače ani nedošlo, škoda.


2. a 3. 11 2013 - MVP PRAHA

V sobotu i v neděli Balouš nastoupil ve třídě pracovní, v konkurenci tří a čtyř psů. Spolu jsme vyběhali 2x V2 RES.CAC a po oba dva dny jsme ještě i běhali v kruhu o res.cacib.:)) Posudky: pes středního tělového rámce s dobrou hlavou, trochu kratší krk, výborná dolní i horní linie, dobře zaúhlený, dobrý pohyb. A druhý: chrup úplný, nůžkový, pes středně silné kostry, výrazné samčí hlavy se správně zbarveným okem, suchý krk, hřbet pevný, rovný, ocas správně nasazen i nesen, mechanika i zaúhlení obou párů končetin korektní, dlouhý krok se silným záběrem, klidná povaha. Rozhodčí pan Jursa a paní Fialová.


5.-6.10.2013 - VZ Jičín, Dobrá Voda

II.cena, 446 bodů, nos 4, 3.místo, (barva za 4 jako oznamovač).

Baloo předvedl pěkný výkon, více info v aktualitách. :))

18.8.2013 - SZVP Praha 9+10

V rámci výcviku na VZ jsme Balouše po týdenní pauze, kdy byl Honza s dětma na dovolený přihlásili na vodní práce. I tak jsme měli v plánu se těchto zkoušek zúčastnit, jelikož na Praze 9 dělám myslivecký kurz. Zkoušky byly pěkně obsazené, šlo 16 psů různých plemen. Počasí také vyšlo, bylo nádherně, možná až příliš, ale při vodních zkouškách to nevadí. Honza vylosoval číslo 3, Hanka s Hedou 4, tak to bylo fajn. Byly celkem tři skupiny. Honzova skupina začínala ochotou na hluboké vodě a přinášením kachny. Ochota za "3", Baloušovo tempo a nástup do vody nic, moc. Přinášení také za "3", nedosedl. Nahánění v rákosí za "2" a dohledávku v rákosí pokonil úplně, místo přinešení proplaval a prochodil snad celý rybník, nakonec za "1". Chování na stanovišti a poslušnost za "4". Celkově II.cena, 67 bodů. :(


10.8.2013 - Výstava KCHHMO a KKO - Zákupy


Baloo nastoupil na výstavě ve třídě pracovní, v konkurenci šesti psů získal od pana rozhodčího Havláta známku VÝBORNÝ 3. Tři pejsci získali V, tři VD. V posudkovém listě máme zapsáno: pes v pohybu i ve výstavním postoji bez závad, v ideální výstavní kondici, plně v typu plemene MOK, chrup úplný, nůžkový, oko tmavě hnědé, dobře předveden.


27.-28.7.2013 - Memoriál Jitky Hromadové (ZV, SZVP, LZ) - Opava


Ani předpověď tropických veder Honzu neodradila, aby vyjel s Baloušem na memoriál do Albertovce. Nocleh a zázemí poskytla Šárka Blokeschová z Bolatic, které tímto ještě jednou děkujeme. :))
V sobotu ráno Honza nalosoval číslo 6, a mohlo se začít. Startujících bylo celkem 24. Balouš začal vlohama, a pak následovala voda. Na poli mu to šlo pěkně, získal pouze jednu trojku z klidu před srstnatou, na kterou nenarazil, jinak za čtyři. I na vodě se předvedl pěkně, obdržel jednu trojku z nahánění v rákosí, jinak za čtyři.
V neděli byl na programu les. Baloo začal vcelku dobře, pokazil až vyhánění zvěře v houštinách, a bohužel nevyšla barva, kterou měli kluci pěkně nacvičenou. Myslím, že ale samotné dokončení celého memoriálu bylo už výhrou, v těch vedrech, která panovala. A tak nakonec kluci získali II.cenu a 522 bodů. Máme radost, byla to pěkná zkouška před všestrankama. :))


15.6.2013 - klubové lesní zkoušky Pelhřimov


Baloušovy letošní první zkoušky nedopadly zrovna nejlépe, co se dá dělat.:( Příprava na lesky proběhla tak nějak průměrně, vzhledem k pracovním a rodinným povinostem, Baloo ale při nácvikách pracoval pěkně, zvládal i moc pěkně OZNAMOVAČE, tak proč se nepřihlásit.
Honza nalosoval číslo 7, a jako první se šlo na ohrádku. Za 3, Baloo měl nejprve potřebu "označkovat" prostor. Společné klidy za 4. Následovaly vlečky, se zajícem a s liškou. Balouš na povel vyrazil, k lišce doběhl, sebral, po pár metrech ale lišku odložil, a již se pro ní nevrátil. Takže "0", a jasná třetí cena. :(( Zajíc za 4. Na mé přání Honza pokračoval. Baloo nakonec předvedl podprůměrný výkon :(, pokazil šoulačku, a i na barvě nakonec nepředvedl 100%výkon. V první části 2x sešel, asi při jeho mládí byla 4,5 hod barva moc, ale po označení lože pracoval pěkně, a nacvičeného "OZNAMOVAČE" předvedl. :)) Tak alespoň tak. Podtrženo, sečteno: LZ - III.cena, 188 bodů, nos 4.


25.5.2013 - MVP Litoměřice

Baloo nastoupil v Litoměřicích ve třídě pracovní, v konkurenci tří psů si pod vedením Jitky Svobodové vyběhal hodnocení VÝBORNÝ 2 RES.CAC. Od německé paní rozhodčí má v posudku zapsáno: velmi temperamentní pes,harmonický ve stavbě, dobře tvarovaná hlava, středně dlouhý krk, správná horní linie, ocas dobře nasazen, rovné horní končetiny, vyznačené předhrudí, hluboký hrudník, správné úhlení, dobrá prezentace.


4.5.2013 - MVP Praha


V Letňanech na výstavě Baloo opět nastoupil ve třídě otevřené, rozhodčím byl pan Dvořák. Baloo se předvedl moc pěkně a v konkurenci šesti psů získal hodnocení VÝBORNÝ 2 RES.CAC (běželi jsme i o res.cacib, ten jsme ale bohužel nezískali). Mám opravdu z výsledné známky radost, protože pan rozhodčí psy i fenky vůbec nešetřil, rozdal mnoho VD i D. Z posudku: pes střední kostry, typického samčího výrazu, korektních proporcí, dobrá mechanika pohybu, ve výborné kondici, živé povahy, výborně předveden. :))


4.11.2012 - MVP - DOUBLE CACIB Praha


V neděli, druhý výstavní den byl Baloo opět přihlášen do třídy otevřené, kde nastoupilo celkem pět psů. Tentokrát se nám dařilo o něco lépe, Balouš vyběhal VÝBORNÝ 2 RES.CAC. V posudkovém listě má zapsáno: pes plně v typu plemene, dobře se prezentující, dobré povahy. :))


3.11.2012 - MVP - DOUBLE CACIB Praha


První výstavní den Baloo nastoupil ve třídě otevřené s ještě dalšími čtyřmi psy. Posuzovala paní rozhodčí Dvořáková. Baloo si nakonec pod mým vedením (spíše bohužel nevedením) vyběhal známku VÝBORNÝ 3. Z výsledku máme radost, v posudkovém listě má Baloo zapsáno: rok a půl starý pes, ušlechtilý, dobře stavěný, typická hlava, korektní oko, ucho i chrup, správný krk, výborná horní i spodní linie, výborná mechanika pohybu, výborné zaúhlení obou párů končetin, standardní osrstění ve struktuře i barvě.
Na fotce s námi Dante z Chejlavských lesů, který v SO získal V2, res.CAC a v NE V3.

29.9.2012 - NVP Brno

VÝBORNÝ 1, CAC, CAC ČMKU, NÁRODNÍ VÍTĚZ, BOB !! :)

Z posudkového listu: 18-ti měsíční pes v dobré kondici, střední výšky, dobrého formátu, korektní hlava, proporcionelní, standardní tělo, perfektní končetiny a dobrý pohyb.


18.8.2012 - PZ (CACT) OMS Česká Lípa

I.CENA, 300 BODŮ, NOS 4, VÍTĚZ ZKOUŠEK !! :)))

Zkoušky proběhly v nádherném prostředí bažantnice Ploužnice. O zvěř tedy nebyla nouze, což přispělo k opravdu skvělým podmínkám na těchto zkouškách. O to více máme radost, jak Balouš nádherně tyto podzimky zvládnul. Škoda, že se nakonec nezadávaly tituly, CACT by Baloušovi opravdu slušel. :)
Další info v aktualitách.


28.7.2012 - SZVP - OMS Chrudim, Chrast

Po úspěšně absolvovaných zkouškách vloh jsme Balouše přihlásili i na SZVP(a máme přihlášené i podzimky). V brzkých ranních hodinách Honza vyjel s Baloušem na zkoušky, které pořádal OMS Chrudim. Po úvodním ceremoniálu následovalo rozlosování. Honza vylosoval číslo 6, a tak uzavíral s Baloušem první skupinu. Baloo začal ochotou, která se Honzovi vcelku líbila (vlažný nástup do vody je pro Balouše normální, vždy mapuje terén, do vody se nikdy nevrhá bezhlavě :)), i prvnímu rozhodčímu, který hlásil "pěkná 3". Druhý rozhodčí byl však jiného názoru, a Balouš nakonec vyfasoval z ochoty "2" :(( . Trochu nepochopitelné, ale šlo se dále! Přinášení kachny za 3 (zcela nedosedl), nahánění v rákosí za 4 (hledal, nevyběhnul) a dohledávka kachny v rákosí také 4. Následovalo chování na stanovišti a známka z poslušnosti. Z chování na stanovišti dostal Balouš za 3, převalil se dvakrát z boku na bok (myslím, že to měla být 4, když se nezvedl :(( , ale dobře, co naděláme), a známka z poslušnosti byla za 4. (Být snížená, tak už by asi Honza supěl a nechápal). Nakonec to tedy dopadlo moc pěkně, 86 BODŮ, I.CENA,VŮDCE UKÁZNĚNÝ, PES VELMI DOBRÝCH LOVECKÝCH VLASTNOSTÍ. Máme z Balouše radost! :)) Z dvanácti přihlášených psů jeden nenastoupil, dva vypadli, pět dokončilo v první ceně, dva ve druhé a jeden ve třetí ceně.30.6.-1.7.2012 - NVP Klatovy

Z posudkového listu: pes silné kostry, těžší výrazně samčí hlava, výrazně klenutá bedra, mírně strmější pánevní končetiny, hůře se prezentuje, výsledná známka: Velmi dobrý 4.9.6.2012 - Speciální výstava KCHHMO Náměšť na Hané

Hodnocení od pana rozhodčího Stanovského, ze třídy mladých: Mladý pes s dobrou hlavou, krkem, avšak klenutou linií hřbetu. Níže nasazený prut. Dobré předhrudí, hluboký hrudník. Končetiny dobře zaúhlené s dobrým pohybem. Srst standardní, oko hnědé, skus nůžkový, úplný, 59 cm (??). Výsledná známka - VELMI DOBRÝ. Po výstavě Balouš ještě podstoupil výběr do chovu, kde opět potvrdili jeho plnochrupost, skus nůžkový, barvu oka a srsti standardní a naměřili mu výšku 61 cm v kohoutku, a tak se Baloo stal KANDIDÁTEM CHOVU.13.5.2012 - Memoriál Václava Vančury - ZV CACT, Praha 10

Po úterních vlohách jsme Balouše ještě na poslední chvíli přihlásili na MVV. Byli jsme zvědaví, jak dopadne znovu ve velké konkurenci psů, a tak trochu jsme doufali, že si "opraví" známku z nosu. Byli jsme přesvědčeni, že i v úterý mohl dostat "4". Balouš zvládl vlohy skvěle, opět krásně běhal, a rozhodčí ho chválili. Tentokrát uspěl s vysokým počtem bodů (225), v I.ceně a známkou z nosu 4. :) Na těchto zkouškách mohl dosáhnout i na titul res.cact. Z šesti maďarských ohařů skončil na 2.-3.místě (měli stejný počet bodů, celkový vítěz zkoušek měl 226 bodů), o udělení titulu rozhodlo až přehlídkové hledání po skončení vloh. To Baloušovi moc nesedlo, ze začátku udělal chybu i Honza, vůbec nevěděl, jak takové hledání ve dvojici psů má vypadat. :( I tak máme ale obrovskou radost, Balouš se na zkouškách se svým výsledkem neztratil. Ba naopak jako jeden z nejmladších psů uspěl skvěle :))). Pro nás je jednoznačným zrzavým vítězem!8.5.2012 - Zkošky vloh, Praha 9+10

Balouše jsme měli přihlášeného na vlohy na PHA 9+10. Je to vždy výhoda, když nemusíme cestovat moc daleko. Jednalo se o CACTové vlohy pro anglické ohaře. Účast byla velká, přihlášeno bylo 24 psů. (dokončilo 15). Po rozlosování se psi rozdělili na tři skupiny po 8. Honza si vylosoval číslo 23. Na řadu přišel kolem 11:00hod. Baloo běhal hezky, Honza ho ani nemusel moc usměrňovat. :) Na zvěř ale nenarazil. Rozhodčím byl F.Matějka a L.Kunt. Celkové hodnocení ze zkoušky: I.cena, 196 bodů, nos 3, (známka z nosu nás trošku mrzí, ale nedá se nic dělat, byla to Baloušova první zkušennost na zkouškách). Myslím, že Balouš podal vcelku pěkný výkon, který předváděl na poli posledních 14 dní, kdy bylo jeho cvičení s Honzou intenzivnější. Mohlo to samozřejmě dopadnou lépe (!), ale i hůře, všichni to přeci moc dobře známe.5.5.2012 - MVP Praha, Cruft´s kvalifikace 2013

Na mezinárodce v Praze opět Balouš nastoupil ve třídě mladých, tentokrát v konkurenci devíti psů. Pan rozhodčí Šimek Balouše ohodnotil známkou VÝBORNÁ, ale bez pořadí (troufám si říci, paté místo, čtyři pejsci dostali známku VD). Hodnocení: Pes střední kostry, samčí hlava, správná horní i spodní linie, správné zaúhlení, osrstění standardní.28.4.2012 - KV Mladá Boleslav

Hodnocení z krajské výstavy od p.rozhodčího Němce: roční pes s velmi dobrou hlavou, správný pohlavní výraz, pevný hřbet, dostatečně hluboký hrudník, velmi dobré postavení a zaúhlení končetin, velmi dobře se prezentuje v postoji i pohybu. Výsledná známka - VÝBORNÝ 1, VÍTĚZ TŘÍDY.
31.3.-1.4.2012 MVP České Budějovice

Na mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích byl Baloo přihlášen opět do třídy mladých. Ve třídě se prezentovali celkem tři psi. Baloo nakonec vyběhal známku VÝBORNÝ 2 , s posudkem od rozhodčího Řehánka: "roční pes správného rámce, ucho správně nesené a posazené, nůžkový skus, oko s ohledem na věk OK, ocas níže nasazen, úhlení vpořádku, výborná hrudní linie, pravidelný pohyb". S výsledkem i hodnocením jsme byli spokojeni, ze třetí výborné v řadě jsme měli radost. :))
4.-5.2.2012 - DUOCACIB Brno - MVP

Tak náš malý zrzavec dospěl do věku, kdy se může prezentovat na výstavě ve třídě mladých. Přihlásili jsme se tedy na dvoudenní výstavu do Brna. Tušili jsme, že to nebudeme mít s tím naším zlatem vůbec jednoduché. A opravdu, v sobotu do třídy mladých nastoupilo 11 psů a v neděli 5. I když jsme výstavní postoj a běhaní v kruhu trochu trénovali, na Baloušovi to moc následků nezanechalo. :( Byl to boj! :( A tak jsme upřímně byli v šoku, když Baloo v sobotu získal v tak obrovské konkurenci mladých psů výslednou známku VÝBORNÝ 1 CAJC !!! V neděli se polepšil, běhal moc hezky a dokonce si myslím, že před pí.rozhodčí Dvořákovou i pěkně pózoval. Paní rozhodčí se opravdu moc líbil, svědčí o tom její hodnocení: desetiměsíční pes pěkný v typu s typickou hlavou, suchým krkem. Výborné hřbetní linie, výborná záď, výborný hrudník i předhrudí. Výborné úhlení obou párů končetin i mechanika pohybu, měkkčí tlapka. Bohužel moje předvedení zapřičinilo, že výsledná známka nakonec byla - VÝBORNÝ 2. Druhý cajc, si troufám říci, nám utekl jen o chlup. Škoda!:)) Ještě než jsem dostala do ruky papíry, promlouvali mi rozhodčí (v danou chvíli tam byli tři) do duše. "Baloo se pí.rozhodčí prý líbil strašně moc, je to nádherný pes, ale já bych měla absolvovat nějaký kurz handlingu, abych mu to příště nepokazila! I tak mám obrovskou radost, myslím, že výsledek ze soboty v neděli pěkně obhájil. :)))
návštěvníků stránky
celkem175 204
tento týden105
dnes68